Opet'e "Aşkla Bağlanılan Marka" Ödülü

Opet'e "Aşkla Bağlanılan Marka" Ödülü

OPET, üçüncü kez akaryakıt dağıtım sektörünün "Aşkla Bağlanılan Markası" seçildi.

Opet'e

OPET, üçüncü kez akaryakıt dağıtım sektörünün "Aşkla Bağlanılan Markası" seçildi.

OPET, Mediacat Dergisi'nin Ipsos iş birliği gerçekleştirdiği Lovemarks (Aşkla bağlanılan marka) araştırmasında, bir kez daha "Türkiye'nin Aşkla Bağlandığı Akaryakıt Dağıtım Şirketi" seçildi.

Bu yıl 19 farklı sektörde gerçekleştirilen "Lovemarks" araştırması, 15-55 yaş arasındaki yaklaşık 3 bin kişiyle, bilgisayar destekli telefon görüşmesi tekniği kullanılarak gerçekleştirildi. Araştırmada, "akaryakıt sektöründe akla ilk gelen marka nedir", "bu markayı kendinize ne kadar yakın hissediyorsunuz", "bu marka beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı ne derece karşılıyor" ve "en sevdiğiniz/asla vazgeçemeyeceğiniz marka hangisi" sorularına, en yüksek oranda "OPET" cevabı verildi.

Brand Week İstanbul kapsamında düzenlenen ödül töreninde, OPET Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Güler, ödülü Ipsos Üst Yöneticisi (CEO) Sidar Gedik, Media Cat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve Ipsos Connect Genel Müdürü Yasemin Özen Gürelli'den aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OPET Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Güler, ödül töreninde üçüncü kez "Lovemark" seçilmekten büyük onur duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Ürün ve hizmetlerimizle, müşteri beklentilerinin ötesine geçen anlayışımız, yenilikçi ve yaratıcı uygulamalarımız bu ödülü üçüncü kez almamızı sağladı. Sektörümüzde aşkla bağlanılan bir marka olmaktan gurur duyuyoruz. Sevince tam seven Türkiye'ye bir kez daha teşekkür ederiz. Akaryakıt sektöründe müşteri memnuniyetinin değişmez lideri olarak; istasyonları, çağrı merkezi ve online çalışmaları ile 'Kusursuza Yolculuk' yaklaşımını sürdüren OPET, genç ve dinamik marka kimliğiyle müşterilerine uluslararası standartlarda ürün ve hizmet sunuyor. Bir yandan ürün ve hizmetleri müşterilerimize tanıtırken diğer yandan iletişimimizi sürekli ve istikrarlı bir şekilde sürdürerek markamızın gücünü artırıyoruz. İş birliği yaptığımız alanında en başarılı isimler ve marka ikonumuz OPEDO ile hayata geçirdiğimiz etkinlikler, sosyal medyada yakaladığımız çift yönlü iletişim; OPET'in bilinirlik ve marka imajına önemli katkılarda bulundu."

Güler, inovasyon çalışmalarıyla ilkleri oluşturan ve teknolojik ürünleri ile öne çıkan markanın, kurum kültürü doğrultusunda her biri ayrı bir marka haline gelen, sürdürülebilir, sonuç odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye'ye değer katmaya devam ettiğini aktararak, "Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren bin 500'ün üzerindeki bayi, güler yüzlü personeli ile yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerini tüketicilerine özenle ulaştıran OPET sektördeki, büyük şirketler arasındaki tek Türk markası olarak ilkleri yaratarak her geçen yıl büyümeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA