Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü"

Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü'
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Balıkesir'in Gönen Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü"ne layık görülen yazar Cihan Aktaş'a ödülü törenle verildi.

Balıkesir'in Gönen Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü"ne layık görülen yazar Cihan Aktaş'a ödülü törenle verildi.

Prof. Dr. Recep Duymaz, Osman Bayraktar, Akif Hasan Kaya, Abdurrahman Kural ve Salim Nizam'ın yer aldığı jüri tarafından 2015 yılı içerisinde ilk basımı yapılan hikaye kitapları arasından yapılan değerlendirmede, "Kızım Olsan Bilirdin" adlı eseriyle ödülü kazanan Aktaş, Gönen Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, ödülünü Kaymakam Hüseyin Parlak'tan aldı.

Cihan Aktaş, burada yaptığı konuşmada, ilk defa böyle güzel bir topluluk karşısında ödül aldığını söyledi.

Aktaş, şunları dile getirdi:

"Birçok kitabım, aldığım ödüller var. Ancak böylesi güzel organizasyona ilk defa tanık oldum. Ömer Seyfettin'i ve Türk edebiyatını böyle organizasyonlarla yaşatma çabalarından dolayı Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar'ı kutluyorum. Kitabımı bu başarıya layık gören jüri üyelerine ve değerli Gönen halkına teşekkürlerimi sunuyorum."

Bu arada, 27. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması'nda, "Yetişkinler" kategorisinde dereceye girenler Sümeyra Öztürk Şahin, Mehmet Muharrem Akça, Şerife Güze, Uğur Özdal ve Erim Kocamanbaş ile "Öğrenciler" kategorisinde Mehmet Alper Arabacı, Ömer Özdemir, Betül Sena Öksüz, Furkan Berk Ustaoğlu ve Hivda Çataldaş'a da ödülleri verildi.

Ömer Seyfettin Hikaye Ödülü, 2012 yılında "Keyfekader Kahvesi" adlı kitabıyla Aykut Ertuğrul'a, 2013'te "Mürekkep" isimli eseriyle Cemal Şakar'a, 2014'te "Güneşe Koşan Adam" adlı kitabıyla Ali Haydar Haksal'a ve geçen yıl da "Ansızın Hayat" isimli eseriyle Necip Tosun'a verilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title