AK Parti'nin Yeni Genel Başkan Yardımcıları Belli Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti'nin Yeni Genel Başkan Yardımcıları Belli Oldu

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

AK Parti'nin MYK toplantısının ardından Mehmet Doğan Kubat, Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ ve Mehdi Eker AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcıları oldular.

AK Parti MYK toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcılarının, Mehmet Doğan Kubat, Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ, Mehdi Eker olduğu açıklandı. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Hava sahasını ihlal eden uçağa angajman kuralları çerçevesinde müdahale etmiştir. Bu son derece tabiidir. Angajman kuralları tarafından en güçlü şekilde iletildi. Rusya bizim düşmanımız, hasımımız değildir. Düşmanca bir tavır olarak değerlendirmek konuyu gerçekten saptırmak olacaktır. Türkiye'nin angajman kurallarını uygulama konusunda tereddüdü olmayacaktır.

"TÜRKİYE'NİN TÜRKMENLER KONUSUNDA TAVRI NETTİR"

Biz Suriye'de bir siyasi çözüm olmasını istiyoruz. Tek başına askeri bir çözümün başarılı olmayacağını düşünüyoruz. Suriye'de hür seçimler yapılmalı. Rusya'nın müdahalesiyle Suriye'deki işler daha da karıştı. Türkiye'nin Türkmenler konusunda tavrı nettir, ayrılmaz bir bütündür.

"O HABERLER GERÇEK DIŞIDIR"

Türkiye'nin yaptığı işin Rusya'ya karşı bir husumet ya da düşmanca bir tavır gibi algılanmasına yönelik haberlerin hepsi gerçek dışıdır. Türkiye, açık ve net bir şekilde daha önceden ilan ettiği angajman kuralları çerçevesinde kendi hava sahasını korumuştur. Egemen ve hür her devletin yapması gerekeni yapmıştır. Bu son derece tabiidir.

"RUSYA DAEŞ'TEN ÇOK ILIMLI GÜÇLERİ HEDEF ALIYOR"

Rusya, DAEŞ terör örgütünü vurduğunu söylüyor ama ortada olan açıktır. Rusya DAEŞ'ten çok ılımlı güçleri hedef alıyor. Esed'in güçlenmesi demek Suriye'deki terör örgütlerinin güçlenmesi demek."

YENİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

AK Parti'de Mehmet Doğan Kubat, Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ, Mehdi Eker, yeni genel başkan yardımcıları oldu.

Haberler.com - Güncel

Mehmet Doğan Kubat, Fatma Betül, Ak Parti, Akdağ, Politika, Güncel, Haber

title