Öldürülen Üst Düzey PKK'lı Bozan Tekin mi?

Öldürülen Üst Düzey PKK'lı Bozan Tekin mi?

TSK'nın Gara kampına düzenlediği operasyonda öldürülen üst düzey PKK'lının Gara Kampı sorumlusu Karayılan'ın 'sağ kolu' Bozan Tekin olabileceği belirtiliyor.

TSK, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki Gara kampına önceki gün düzenlenen hava operasyonunda üst düzey bir teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Karar gazetesinde yer alan habere göre güvenlik kaynakları teröristin aralarında Murat Karayılan, Cemil Bayık gibi üst düzey yöneticilerin de içinde yer aldığı 15 kişilik listedeki bir isim olduğu değerlendiriliyor. Teröristin Gara Kampı sorumlusu Bozan Tekin kod adlı Mehmet Tören olabileceği belirtiliyor.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Karayılan'ın en büyük destekçisi ve 'sağ kolu' olarak bilinen Bozan Tekin kod adlı Mehmet Tören'in Suriye ile Kandil arasındaki irtibattan sorumlu KCK-PKK yöneticisi olduğu ifade ediliyor. Güvenlik kaynakları üst düzey teröristin kimliği ve ölümü kesinleştiğinde kamuoyuyla paylaşılacağını da bildirdi.

30 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

TSK'nın savaş uçakları içinde terör örgütü lider kadrosunun da bulunduğu 30 teröristi etkisiz hale getirmişti. Teröristlerin bulunduğu bölgede tespit edilen iki hedef ateş altına alınarak imha edilmişti.

ARALARINDA 15 ÜST DÜZEY PKK'LI VAR

PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kampları dün de imha edilmeye devam etti. Metina bölgesinde 4 hedef savaş uçakları tarafından imha edildi. Hakurk kampındaki 8 hedef ise alınan anlık istihbarat sonucu yapılan hava operasyonuyla vuruldu. Aranan teröristlerin bulunduğu kırmızı listede 15 üst düzey PKK'lı var.

UĞUR KURBAN