Ödemiş Süsbir'de Başkan Hüseyin Cabbar Oldu

Ödemiş Süsbir'de Başkan Hüseyin Cabbar Oldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Ödemiş Süsbir'de Başkan Hüseyin Cabbar Oldu

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği’nin (Süs-Bir) önceki akşam yapılan kongresinde Hüseyin Cabbar mevcut başkan Selahattin Bağlı’yı geride bırakarak başkanlığa seçildi.

Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği'nin (Süs-Bir) önceki akşam yapılan kongresinde Hüseyin Cabbar mevcut başkan Selahattin Bağlı'yı geride bırakarak başkanlığa seçildi. Üç adayın yarıştığı kongrede geçerli 93 oyun 51'ini Hüseyin Cabbar, 27'sini Nazmi Yiğenli, 15'ini Selahattin Bağlı aldı.

Otogar üzerindeki nikah salonunda yapılan kongreye Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, Ödemiş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, Ödemiş Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca ve süs bitkileri üreticileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın sonrasında ilk konuşmacı Ödemiş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Altıntaş oldu. Altıntaş, süs bitkileri üretimi ve sütün Ödemiş'in iki lokomotif sektörü haline geldiğini vurgulayarak, "Torbalı'dan Kiraz'a kadar olan bölgede gelecek 10 yıl içerisinde yolun her iki yanında süs bitkileri üreticilerini göreceğiz. Bu bölgeye mutlaka bir organize süs bitkileri bölgesi kazandırılacaktır" dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin de Ulus Meydanı'nı süs bitkileri üreticileri için açık hava sergi alanı olarak tahsis edebileceklerini belirterek, en büyük hayalinin Ödemiş Süs-Bir'in ilk ihracatında kamyonun önünde davul-zurna eşliğinde zeybek oynamak olduğunu söyledi.

Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek ise "Ödemiş'te düzenlemiş olduğumuz süs bitkileri sergisine artık Antalya'dan, Yalova'dan katılımlar oluyor. Bu bilhassa mutluluk verici. Bölgemizi geleceğe hazırlayacak önemli projelerden biri olan duble yolda sıra bölgemize geldi. Demircili-Yeniköy civarından genişletme çalışmaları başlayacak. Duble yol ile ulaşımın kolaylaşacağı düşünülürse bu durum süs bitkileri sektörüne de olumlu yansıyacaktır. Bugünkü genel kurulda aday olan tüm isimlere başarılar diliyorum" dedi.

Adaylardan Ödemiş Park ve Bahçe Bitkileri Üreticileri Derneği'nde önceki dönemlerde başkanlık görevinde bulunan Hüseyin Cabbar da şunları söyledi: "Benim hiçbir vaadim yok. Ben ortak aklı hakim kılmanın sözünü veriyorum. Her türlü kararı birlik içerisinde, herkesle görüşerek alacağız. Sergimizi bugüne getirdikleri için tüm başkanlara teşekkür ediyoruz. Ancak sergimiz bu çizgide devam edemez. Çıtanın yükselmesi gerekiyor"

Ödemiş Süs-Bir'de 2010 yılı Eylül ayından bu yana görev yapan Başkan Selahattin Bağlı da "Üç yıl içerisinde Süs-Bir'e tıpkı Bayındır ve Bademli kooperatiflerinin sahip olduğu gibi bir idari bina ve devamlı sergi alanı kazandırmanın sözünü veriyorum. Yalova ve Sakarya'daki gibi bir organize bölgenin takipçisiyiz. Bu konuyu TBMM'ye kadar taşıdık, bundan sonra da takipçisi olacağız" dedi.

Bağlı ayrıca Türkiye'deki diğer üretici birliklerinin kullanmamaları için Ödemiş Süs-Bir isminin patentini 10 yıllığına aldıklarını açıkladı.

Daha sonra oy verme işlemine geçildi. Toplam 96 üretici oy kullanırken, 3 oy geçersiz sayıldı. Geçerli 93 oyun 51'ini Hüseyin Cabbar, 27'sini Nazmi Yiğenli, 15'ini de kongreye başkan olarak giren Selahattin Bağlı aldı. Birliğin yeni başkanı Hüseyin Cabbar'ı ilk kutlayan da 3 yıl boyunca başkanlık görevinde bulunan Selahattin Bağlı oldu.

Cabbar'ın yönetim kurulu İsmet Candan, Abdullah Ketenoğlu, Barış Bakıcı, Dinçer Sansar, Muammer Ardıcak ve Abdullah Yıldırım'dan oluşuyor. Denetim kurulunda ise Nurettin Pezük, Necdet Bağlan ve Özcan Kocayörük görev alacak. - İZMİR

Ödemiş Süsbir'de Başkan Hüseyin Cabbar Oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title