Nürnberg 'De 5. Uluslararası Folklor Şöleni Yapıldı
Advertisement

Nürnberg 'De 5. Uluslararası Folklor Şöleni Yapıldı

22.02.2016 10:28 | Son Güncelleme: 22.02.2016 10:28
Nürnberg 'De 5. Uluslararası Folklor Şöleni Yapıldı

Dha DIŞHABER - – Almanya'da Nürnberg SPD Mögeldorf bölgesi Parti İdare Üyesi ve Uluslararası Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Abdurrahman Gümrükçü tarafından hayata geçirilen 5.Uluslararası Folklor Şenliği Langwasser Gemeinschaft salonunda gerçekleşti.

Dha DIŞHABER -

Almanya'da Nürnberg SPD Mögeldorf bölgesi Parti İdare Üyesi ve Uluslararası Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Abdurrahman Gümrükçü tarafından hayata geçirilen 5.Uluslararası Folklor Şenliği Langwasser Gemeinschaft salonunda gerçekleşti. İzleyiciler 400 kişilik salonu tamamen doldurdu. Gümrükçü yaptığı konuşmada davetlileri selamladı ve ülkelerinden getirdikleri kültürel zenginlikleri koruyan folklorcuların Nürnberg'i renklendirdiği belirtti. Abdurrahman Gümrükçü daha sonra tamamı Türk olan sponsorlara birer plaket vererek, onlara teşekkür etti.

Muavin Konsolos Murat Yavuz Başar Almanca hitap etti

Şenliği takdim eden Alev Yılmaz ile Zeynep Aksu, protokolde bulunanları tek tek kürsüye çağırdı. Muavin Konsolos Murat Yavuz Başar, konuklara Almanca hitap ederek, gösterilen ilgiye teşekkür etti ve hep birlikte huzur içinde yaşamanın önemine dikkat çekti.

Sahneye önce Rus ekibi çıktı

10 ülkenin Folklor grupları sahnede nefes kesen gösteriler sergilerken, sahneye önce Rus ekibi çıktı. Sonra sırası ile çıkan Yunan, Ukrayna, Romanya ile Ümit Gümrükçü idaresindeki Altın Kızlar folklor ekibi bol bol alkış aldı. Türk ekibinin gösterisine salondakiler tempo tutarak, ekibi bol bol alkışladı.

Türk Mutfağı tanıtıldı

Verilen arada İstanbul lokantasının hazırladığı Türk yiyecekleri damak zevkine hitap ederken, ikinci bölümün ilk grubu Almanya oldu. Onları Macaristan, Bulgaristan Hindistan ve en son Amerikalı folklorcular takip etti. Üç buçuk saat süren gösteriler sonunda izleyiciler yaşadıkları ülkenin dışındaki folkloru da tanımış oldular ve salondan memnun ayrıldılar.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Başkan Abdurrahman izleyicilere hitap ediyor

İzleyiciler

Muavin konsolos Murat Yavuz Başar konuşuyor

Tamamı Türk olan Sponsorlara teşekkür plaketi veriliyor

Alev Yılmaz programı sunuyor

Rus gurubu

Yunan gurubu

Ukrayna grubu

Romanya grubu

Türk gurubu Altın kızlar

Ara ve Türk yiyecekleri

Alman grubu

Macar grubu

Bulgar grubu

Hindistan grubu

Amerikan grubu

Abdurrahman Gümrükçü programı sunan Alev Yılmaz ve Zeynep Aksu'ya teşekkür ediyor ve çiçek veriyor

HABER- KAMERA TANER TÜZÜN NÜRNBERG DHA - Rnberg

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title