Novak: Abd, Kendisinden Lng Alması İçin Avrupa'ya Baskı Yapıyor

Novak: Abd, Kendisinden Lng Alması İçin Avrupa'ya Baskı Yapıyor

Novak: Abd, Kendisinden Lng Alması İçin Avrupa'ya Baskı Yapıyor
Enerjienstitusu.com - Haberler | Sektörel

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, ABD’yi sıvılaştırmış doğal gaz satın alması konusunda Avrupa’yı zorlamakla suçladı ve bunun haksız rekabet yol açtığını söyledi. Novvak yaptığı açıklamada ABD’nin, Avrupa’lı tüketicilere baskı yapmakta olduğunu ve sıvılaştırılmış doğal gazını etkili bir şekilde seçme hakkını engellemeye çalıştığını söyledi. Diğer taraftan, Rusya LNG pazarından pay almak istiyor. Yamal LNG santralinin ana […]The post Novak: ABD, kendisinden LNG alması için Avrupa’ya baskı yapıyor appeared first on Enerji Enstitüsü.

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, ABD'yi sıvılaştırmış doğal gaz satın alması konusunda Avrupa'yı zorlamakla suçladı ve bunun haksız rekabet yol açtığını söyledi.

Novvak yaptığı açıklamada ABD'nin, Avrupa'lı tüketicilere baskı yapmakta olduğunu ve sıvılaştırılmış doğal gazını etkili bir şekilde seçme hakkını engellemeye çalıştığını söyledi.

Diğer taraftan, Rusya LNG pazarından pay almak istiyor. Yamal LNG santralinin ana ortağı Novatec PJSC, Rusya'yı en büyük yakıt ihracatçısı konumuna getirmek istediklerini söyledi.

Rusya boru hattı gazı olarak dünyanın en büyük ihracatçısı ve ham petrolde en büyük ikinci konumunda bulunuyor.

The post Novak: ABD, kendisinden LNG alması için Avrupa'ya baskı yapıyor appeared first on Enerji Enstitüsü.

Kaynak: Enerjienstitusu.com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title