Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak

Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak

Norveçli Christian Kjelstrup, başkent Oslo'nun Youngs Meydanı'nda kurulan seyyar kitapçı da bir hafta boyunca sadece Kur'an-ı Kerim satılacak.

Norveçli Christian Sadece Kur'an-ı Kerim Satacak
16.03.2017 11:14 | Son Güncelleme: 16.03.2017 11:57

Norveç'in Youngs Meydanı'nda kurulan seyyar kitapçı da bir hafta boyunca sadece Kur'an-ı Kerim satılacak.

GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İLK EYLEM DEĞİL

Norveç'te yayınlanan Samtiden dergisinin Genel Yayın Yönetmeni olan Norveçli Christian Kjelstrup'un bu 'politik manifestosu' Norveç'te gerçekleştirdiği ilk eylem değil. Christian Kjielstrup daha önce de işlettiği kitapçıda sadece, 1900'lü yılların başında yaşamış eserleri Türkçe olarak da yayınlanmış, tanınmış Portekizli şair, yazar, düşün adamı Fernando Pessoa'nın 'Huzursuzluğun Kitabı' adlı eserini satarak dikkatleri üzerine toplamıştı.

POLİTİK MANİFESTO

Youngs Meydanı'nda bir konteynerden oluşturduğu seyyar kitapçıda bir hafta boyunca sadece Kur'an satmaya başlayan Christian Kjelstrup neden böyle bir yol tercih ettiği sorusuna verdiği yanıtta olayın kendisi için sadece bir pazarlama yöntemi olmadığını belirterek şöyle konuşuyor: "Bu benim için politik bir manifesto. Yarın Hollanda seçimlere gidiyor ve Kur'anı yasaklayacağını söyleyen Geert Wilders iktidara gelebilir. İslam hakkında ne düşünürseniz düşünün bunun yanlış olduğu kanaatindeyim. Benim için soru 'niçin' olduğundan daha fazla 'niçin değil'. Kur'an üzerinde çok tartışılan bir kitap olmasına karşın, o yoğunlukta okunan bir kitap değil. İslam hakkındaki görüşünüz ne olursa olsun İslam hakkında bilgi sahibi olmak isteniyorsa okumaya başlamanız gereken bir kitap." diye konuşuyor.

haberler.com/haber/2017/03/16/norvecli-christian-sadece-kur-an-i-kerim-satacak-9379760_9829_m.jpg" width="640"/>

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title