Nemutlu Ailesinden Kızlarının Ölüm Yıl Dönümünde Duygulandıran Şiir

Nemutlu Ailesinden Kızlarının Ölüm Yıl Dönümünde Duygulandıran Şiir

Nemutlu ailesinden kızlarının ölüm yıl dönümünde duygulandıran şiir 6 yıl önce kayak kazasında hayatını kaybeden milli kayakçının ailesinden kızlarına duygulandıran şiirERZURUM - Erzurum'da Konaklı Kayak Merkezi'nde 12 Ocak 2012 tarihinde antrenman yaparken pist kenarındaki tahta kar...

Nemutlu ailesinden kızlarının ölüm yıl dönümünde duygulandıran şiir
6 yıl önce kayak kazasında hayatını kaybeden milli kayakçının ailesinden kızlarına duygulandıran şiir

ERZURUM - Erzurum'da Konaklı Kayak Merkezi'nde 12 Ocak 2012 tarihinde antrenman yaparken pist kenarındaki tahta kar perdelerine çarparak hayatını kaybeden Milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun ölüm yıl dönümü için ailesi duygulandıran bir şiir paylaştı.
Konaklı Kayak Merkezindeki Alp Disiplini yarışlarına katılmak için Erzurum'a gelen Aslı Nemutlu, 12 Ocak 2012 tarihinde antrenman yaparken pist kenarındaki tahta kar perdelerine çarparak hayatını kaybetti. Anne Ayşe Elerman Nemutlu, baba Metin Nemutlu ve kızları Ece Nemutlu genç yaşta kaybettikleri Aslı'nın ölüm yıl dönümü olan bugün duygu dolu bir paylaşım yaptı.
Türk Eğitim Vakfı, 'Aslı Nemutlu Burs Fonu' ve 'Aslı Nemutlu Genç Sporcular Kulübü Derneği Sporcu Yetiştirme Fonu'nun destekle her geçen gün büyüdüğünü belirten aile, "Sevgili kar tanemiz Aslımızı, varoluşunun sonsuzluğa dönüştüğü günün 6'ncı senesinde kabri başında dualarla anacağız" dedi.

'Canımız Aslımız' başlığı ile paylaşılan şiir şöyle:
Sen çağdaş bir Türk kızısın
Sporun güzel yüzüsün
İnsanlığın ve bütünlüğün dostusun
Girdiğin ortama ışıltı veren bir meleksin
Sen çağdaş bir Türk kızısın
Gittiğin yerde iz bırakan, cesur bir Türk kızı
Hem batısın, hem doğu
Kışın dağsın, yazın deniz
Sen bizim hayallerimizsin
Sen çağdaş bir Türk kızısın
Ara sıra ağladığımızı göreceksin, inanma
Gözlerimizden dökülen gözyaşı değil
Kar taneleri..."

Kaynak: İHA