Nazillili Öğrencilerden Türkiye Şampiyonluğu

Nazillili Öğrencilerden Türkiye Şampiyonluğu

Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Geçtiğimiz Günlerde Konya'da Yapılan Türkiye İlköğretim Okulları Arası Atletizm Yarışmalarında Ferdi Türkiye Birincisi ve Takım Halinde Türkiye Dördüncüsü Olan Öğrencileri Makamında Kabul Ederek Tebrik Etti. Şampiyonada Yapılan Fırlatma Topu Müsabakalarında 45 Metre ile Türkiye Birincisi Olan Tuğçe Karakuş, Büyük Mutluluk Yaşadığını İfade Etti.

Nazillili Öğrencilerden Türkiye Şampiyonluğu

Nazilli Kaymakamı Caner yıldız, geçtiğimiz günlerde Konya'da yapılan Türkiye İlköğretim Okulları arası Atletizm yarışmalarında ferdi Türkiye birincisi ve takım halinde Türkiye dördüncüsü olan öğrencileri makamında kabul ederek tebrik etti. Şampiyonada yapılan fırlatma topu müsabakalarında 45 metre ile Türkiye birincisi olan Tuğçe Karakuş, büyük mutluluk yaşadığını ifade etti.

Nazilli Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin 8-9 Mayıs tarihleri arasında Konya'da yapılan Türkiye İlköğretim Okulları Arası Atletizm Müsabakalarında takım halinde Türkiye Dördüncüsü olması nedeniyle, Kaymakam Caner Yıldız, öğrenci ve öğretmenlerini makamına davet etti. Okul Müdürü Orhan Aras, katıldıkları şampiyona hakkında Kaymakam Yıldız'a bilgi verdi. Aras "8-9 Mayıs tarihlerinde Konya'da yapılan İlköğretim Okulları arası atletizm müsabakalarında okulumuz öğrencilerinden Tuğçe Karakuş, fırlatma topu müsabakalarında 45 metre ile Türkiye birincisi olmuştur. 4x75 metre koşu müsabakalarında ise Ayşegül Uşak, Melisa Öztürk, Safiye Deniz ve Sıla Türkü Aşkın Türkiye 4.'sü, 75 metrede Ayşegül Uşak Türkiye 5.'si ve son olarak Sıla Türkü Aşkın uzun atlamada Türkiye 6.'sı olmuştur. Okulumuz takım halinde de Türkiye 4.'sü olarak büyük bir başarı elde etmiştir. Okulumuzun Beden Eğitimi Öğretmenleri Funda Şeyhoğlu, Kadir Şeyhoğlu ve Zekeriya Hançer, öğrencilerimizin başarılarında büyük emekleri geçmiştir. Kendilerine bizlere bu büyük mutluluğu yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaymakam Caner Yıldız öğrencileri ve öğretmenleri başarılarından dolayı kutladı. Çok çalışmanın her zaman başarı getirdiğini ifade eden Yıldız "Sizlerin bu gayreti ve sonunda kazandığınız bu büyük başarı tüm okullarımıza örnek olsun. Sizleri bir kez daha kutlayarak başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

(AS-İK) 16.05.2008 22:36 TSİ