Nata Vega'da 'Sporla Engelsizim' Etkinliği

Nata Vega'da 'Sporla Engelsizim' Etkinliği

Nata Vega'da 'Sporla Engelsizim' etkinliğiANKARA - Ankara Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile Gazi Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği "Sporla engelsizim" etkinliği yapıldı.

Nata Vega'da 'Sporla Engelsizim' etkinliği

ANKARA - Ankara Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile Gazi Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği "Sporla engelsizim" etkinliği yapıldı.
Engelliler Haftası nedeni ile Nata Vega AVM'de düzenlenen etkinliğe Paralimpik Oyunları masa tenisi branşında altın madalya kazanan Abdullah Öztürk, badmintoncular Halime Yıldız ve İbrahim Sözer ile tekerlekli sandalye basketbolcusu Selim Demirdağ katıldı, Gazi FTR Müzik Topluluğu mini bir konser verdi. Oturarak voleybol maçı, masa tenisi, badminton, goalball gösterisi yapan sporcular izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
52 yaşında olan Bedensel Engelliler Badminton SL-3 Milli Sporcusu Türkiye Şampiyonası birincisi İbrahim Sözer, "Yaşıma rağmen sporcu olarak milli takımda görev alıyorum. Bugün onur verici bir gün. Umarım engelli kardeşlerimize örnek oluruz" dedi.
Bedensel Engelli Para-badminton SL-4 Belden Altı Engelli branşında 3 kere Türkiye üçüncülüğü ve uluslararası üçüncülük ve ikincilik alan Halime Yıldız, "4 yıldır badminton sporcusuyum. Aktif şekilde sporcuyum. Güzel bir organizasyondu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Burada bulunup örnek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Birçok engelli arkadaşımın hayatına dokunabileceğimizi düşünüyorum. Evlerinden çıkıp spor yapabilirler, bir yerden başlasınlar" ifadelerini kullandı.
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevin Güzel, etkinliği Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan ve öğretim üyesi Prof. Dr. Nihan Kafa ile planladıklarını söyleyerek, "Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile Gazi Üniversitesinin iş birliğiyle gerçekleşen bir etkinlik oldu. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinliğimiz, güzel bir tesadüfle Anneler Günü'ne denk geldi. Anneler Günü'nü kutladıktan sonra engellilerimizle olmayı tercih ettik. Evde engeli nedeni ile hayata dahil olamayan çocuklarımızı spor aracılığıyla yaşama dahil edebileceklerini göstermek istedik" açıklamasında bulundu.
Gazi Üniversitesinin etkinliğin gerçekleşmesine büyük katkı verdiğini belirten Prof. Dr. Nevin Güzel, "Etkinliğimize engelli arkadaşlarımıza rol model olabilecek milli sporcu da dahil oldu. Ortaya güzel görüntüler ve başarı hikayeleri çıktı. Fizyoterapistler olarak engellilerin hayatına hep dahil olan bir meslek grubuyuz. Spor da engellilerin hayatına dokunmak amaçlı en temel enstrümanımız diye konuştu.