NASA, dünyanın 1 milyar yıl sonra yok olacağını hesapladı

NASA, dünyanın 1 milyar yıl sonra yok olacağını hesapladı

Haberler.com - Haberler | Dünya

NASA'da araştırma yapan bir ekip, artan Güneş radyasyonuna bağlı olarak ortaya çıkan oksijen azalması nedeniyle Dünya'da yaşamın bir milyar yıl sonra tarihler 1,000,002,021'i gösterdiğinde yok olacağını hesapladı.

NASA, yaşamın sonuna ilişkin tarih verdi. Araştırma yapan bir ekip artan Güneş radyasyonu nedeniyle Dünya'da yaşamın bir milyar yıl sonra yok olacağını hesapladı.

GÜNEŞ OKSİJENİ TÜKETECEK

Dünyanın sonunun gelmesinin sebebi oksijensizlik olacak. Ekibe göre Güneş, zamanla dünyadaki oksijeni tüketerek yaşanmaz hale getirecek. Araştırma ekibinin sonuçlarına göre Dünya'nın sonunun gelmesine bir milyar yıl var.

400 BİN KERE DENEDİLER

Yayımlanan makaleye göre, Güneş ışınları nedeniyle yerküre oksijensizleşiyor. Ancak oldukça yavaş olan bu süreç günlük yaşamı etkilemiyor. Yapılan modellemede günümüzden tam 1 milyar yıl sonra yani tarihler 1,000,002,021'i gösterdiğinde oksijen miktarı yaşanamayacak seviyelere inecek.

Araştırma ekibinden Kazumi Ozaki, geliştirdikleri modeli 400 bin kez çalıştırdıklarını söyledi. Dünya yaklaşık 2.5 milyar yıl önce oksijen zengini bir gezegen olmuştu.

GÜNÜMÜZ İÇİN EN BÜYÜK TEHLİKE KÜRESEL ISINMA

Oksijensizleşmeye bir milyar yıl var ancak insanlığın önündeki en büyük tehlike küresel ısınma ve beraberinde getirdiği iklim değişikliği.

KARBON SALINIMI ESKİ HALİNDE

Kovid-19'un getirdiği kısa süreli normalleşme etkisini yitirdi. Karbon salınımı Covid-19 öncesi dönemlere geri döndü. Dünya sanayi öncesi döneme göre 1.5 derece daha sıcak.

NASA, dünyanın 1 milyar yıl sonra yok olacağını hesapladı
Haber Yorumları (48)
GELECEK: o zamana kadar birbirimizi yok etmezsek tüm samanyolu galaksisine yayılmış oluruz
KASA: demek ki bizim ölülerin cennete gitmesine de bir milyar yıl var
ŞAMAN: Evrenin geriye ne zamn çekileceğini veya farklı bir felaketle dünyanın yıkılıp yıkılmyacağını ancak Allah bilir. Ama normal süreyi bilmimsel olarak hesaplayabiliriz. Bu o zamana kadar dünyanın kalıp kalmayacağını göstermez . Bu şuna benzer okulda dersi 40 dakika hesaplarsın ama önemli bir olay olur ve dersi erken bitirmek zorunda kalırsın. Kıyamet dersin , erken bitmesi Allah dışında kimse o süreyi bilemez. Yok ebcet ten çıkardım , cifirden çıkardım , veli söyleedi bunlar boş iş
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title