Haberler » Spor » Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası - Spor

Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası, üçüncü gün yarışlarının ardından yapılan ödül töreniyle tamamlandı.

Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası

Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası, üçüncü gün yarışlarının ardından yapılan ödül töreniyle tamamlandı.


Bodrum'da üç gün süren şampiyonada 32 tekne ile 277 yarışmacı IRC 1, IRC 2, IRC 3 ve Destek sınıfından oluşan 4 farklı kategoride mücadele etti.


Sahil Güvenlik Komutanlığı Kupası yarışıyla başlayan ve Mustafa Vehbi Koç Şampiyonası etabıyla son bulan organizasyonun ödül törenine, Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Başkanı Oya Ünlü de katıldı.


2016 Yat Şampiyonası'nda IRC 1'de "Renault Farr-Away", IRC 2'de "Arçelik Alize", IRC 3'te "Tüpraş Alize" ve Destek sınıfında da "Sebago Beta 4" kategorilerini lider bitirdi.


Yarışmalar sonunda trofeyi, Hasan Utku Çetiner kaptanlığındaki "Shak Shuka" isimli tekne elde etti. Şampiyon ekip, Avrupa'da kendi seçeceği bir yarışta Türkiye'yi temsil etme hakkını da kazandı.


Kazananlara ödülleri, Bodrum Milta Marina'da gerçekleştirilen törenle Sahil Güvenlik Grup Komutanı Albay Mete Çağlar, Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Başkanı Oya Ünlü, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Mehmet Serhat Belli tarafından verildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler