Mustafa Güzel Haberleri

Mustafa Güzel haber, Mustafa Güzel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Güzel - 27.07.2021
Başkan Tahmazoğlu, çiftçilerle ekti çiftçilerle topladı
Çiftçilere 12 milyon 300 bin adet domates, biber, salatalık, patlıcan ve kavun fidesi dağıtan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan ve Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel ile birlikte kavun hasadına katıldı.
Mustafa Güzel - 14.03.2021
GÜNDEM / 14 Mart 2021
ÖZEL HABER 1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "Bakanlığın bütçesi Türkiye'nin yarınları için kullanılacak" "Yapılan her yol, her köprü, her tünel, yük ve insan taşımada Türkiye'nin bölgesel olanaklarını artırmış, Türkiye'nin lojistik bir güç olarak, ülkemizin bulunduğu coğrafyada odaklanan yeni ticari koridorlar üzerinde hakimiyetimizi artırmıştır" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- Kovid-19 ilacının yerli sentezi milyonlarca dolarlık ilaç ithalatının önüne geçti İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve İlaç Keşif ve Geliştirme Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Güzel: "Sağlık Bakanlığı, 'Favipiravir' isimli ilacı standart tedavi protokolüne aldığı için biz de o ilacı yerlileştirdik.
Mustafa Güzel - 12.01.2021
Son dakika... Antalya'da ortağını bıçaklayarak öldüren sanığa 15 yıl hapis cezası
Kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanık Mustafa Güzel'e "kasten öldürme" suçundan verilen müebbet hapis cezasına iyi hal ve takdir indirim hükümleri uygulayarak cezayı 15 yıl hapse çevirdi.
Mustafa Güzel - 19.10.2020
Doç. Dr. Mustafa Güzel: "Savunma sanayisinde attığımız adımı sağlık sanayisinde de atmamız gerekiyor "
Sağlık Politikaları ve Sağlığın Geliştirilmesi Derneği tarafından Türkiye'nin önde gelen doktorlarının katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.
Mustafa Güzel - 15.10.2020
Gaziantep'te çiftçilere 4 bin ton gübre desteği
Dağıtım törenine Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Şahinbey Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mustafa Güzel, Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak da katıldı.
Mustafa Güzel - 13.09.2020
Bakan Varank Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilacı üreten fabrikayı ziyaret etti Açıklaması
Kovid-19 tedavisinde dünyada uygulanan birkaç yöntem olduğuna değinen Varank, şunları kaydetti: "Favipiravir etken maddesi de bu hastalığın tedavisinde çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Biz bu ilacı Japonya ve Çin'den ithal ediyorduk. Kovid-19 Türkiye Platformu'nda aşı geliştirme çalışmaları yapılırken bu ilacın Türkiye'de sıfırdan sentezlenmesi yani etken maddesinin ithalatına ihtiyaç duymadan sentezlenmesi gündeme gelmişti. Mustafa Güzel Hocamız, Zeynep Hanım ile bu ilacı sıfırdan sentezleyerek üretebileceklerini söylediler.
Mustafa Güzel - 13.09.2020
Bakan Varank, Covid-19 tedavisinde kullanılan ilacın üretildiği fabrikayı ziyaret etti
'JAPONYA VE ÇİN'DEN İTHAL EDİYORDUK' Bakan Varank, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Atabay İlaç, Covid-19 tedavisinde kullanılan 'Favipiravir' etken maddeli ilacın üretilmesiyle kamuoyunun gündemine gelmişti. Tesislerini ziyaret ettik. Atabay İlaç, 'Favicovir' ismiyle bunu ruhsatlandırdı. Covid-19 tedavisiyle ilgili halihazırda dünyada uygulanan birkaç metot var. 'Favipiravir' etken maddesi de bu hastalığın tedavisinde çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Biz bu ilacı Japonya ve Çin'den ithal ediyorduk. Covid-19 Türkiye Platformu'nda aşı geliştirme çalışmaları yapılırken bu ilacın Türkiye'de sıfırdan sentezlenmesi yani etken maddesinin ithalatına ihtiyaç duymadan sentezlenmesi gündeme gelmişti. Mustafa Güzel hocamız, Zeynep Hanım ile bu ilacı sıfırdan sentezleyerek üretebileceklerini söylediler.
Mustafa Güzel - 31.08.2020
Medipol SABİTA araştırmacılara kapılarını açtı
SABİTA İlaç Geliştirme Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Güzel, Atabay da ilaç ile iş birliği çerçevesinde Kovid-19 tedavisinde en sık kullanılan iki ilaç olan Hidroksiklorokin ve Favipiravir isimli ilaçların yerli sentezini 40 gün gibi kısa bir sürede üretmeyi başardıklarını ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mustafa Güzel Haberleri | Mustafa Güzel Kimdir - Haberler - Mustafa Güzel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Güzel kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Aziz Sancar: Aşı karşıtı olmak mantık dışı bir durum.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 04:56:12. #1.16#

title