Muharrem Ertaş Haberleri

Muharrem Ertaş haber, Muharrem Ertaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muharrem Ertaş - 08.12.2020
Muharrem Ertaş'ı anma törenlerinin siyasallaşması tepkisi
KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir'de Muharrem Ertaş'ın ölüm yıl dönümü adına Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen anma programında Halk TV sunucusunun Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının posterini indirmesine halk ve STK temsilcileri gösterdi.
Muharrem Ertaş - 04.12.2020
Muharrem Ertaş'ın heykeli Türk Büyükleri Parkı'ndaki yerine konuldu
Kırşehir'de, tüm ozanlar adına bozlak ustası Muharrem Ertaş'ın heykeliyle yaptırılan ve çevre düzenlemesi için kaldırılan "Ozan Anıtı", Türk Büyükleri Parkı'ndaki yerine konuldu.
Muharrem Ertaş - 04.12.2020
Neşet Ertaş'ın memleketinde "Geleceğin müzisyenleri"ni yetiştirmek için eğitimler veriliyor
Müzik şehri Kırşehir'de özellikle saz ve bağlama kurslarına büyük ilgi olduğunu ifade eden Avşar, şehrin büyük halk ozanları olan Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi ustaların başarılarını yakalayacak gençlerin yetişmesine vesile olmak için gayret gösterdiklerini dile getirdi.
Muharrem Ertaş - 08.10.2020
Halk ozanı Muharrem Ertaş'ın evinin önünde çevre düzenlemesi yapıldı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, merhum halk ozanı Muharrem Ertaş'ın evinin önünde çevre düzenlemesi yapıldığını belirtti.
Muharrem Ertaş - 25.09.2020
Neşet Ertaş'ın adını taşıyan lise, "Bozkırın Tezenesi"ne özel klip hazırladı
Ertaş'ın doğduğu Kırtıllar köyünden başlayarak, saz çalıp türkü söylediği bazı yerler ile Muharrem Ertaş'ın evi ve Bağbaşı Mezarlığı'ndaki kabrinin görüntüleri klipte yer aldı.
Muharrem Ertaş - 11.12.2019
Kırşehir'de öğrenciler Neşet Ertaş türküleri okuyarak yarıştı
Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi bozlak ustası ve halk ozanlarıyla Abdal müziği dünyaya yayılan ve müzik dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil olan Kırşehir'deki yarışmada 10 öğrenci yarıştı.
Muharrem Ertaş - 04.12.2019
Halk ozanı Muharrem Ertaş, ölümünün 35'inci yılında Kırşehir'de anıldı
Halk ozanı Neşet Ertaş'ın babası bozlak ustası Muharrem Ertaş, ölümünün 35'inci yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesince düzenlenen söyleşi ve konserle anıldı.
Muharrem Ertaş - 19.11.2019
KAEÜ Rektörü Karakaya, bağlama çalıp öğrencilerle türkü söyledi
Karakaya, kısa süre önce Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi bozlak ustası ve halk ozanlarıyla dünyaya yayılan Kırşehir'in Abdal müziğinin, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik dalında dahil olmasının kent için önemli bir kazanım olduğunu da aktardı.
Muharrem Ertaş - 16.11.2019
Türkçenin öncülerinden Aşık Paşa, Kırşehir'de anıldı
Törende konuşan Dernek Başkanı Veysel Turgut, Kırşehir'in Aşık Paşa gibi Türkçenin öncülerinin yanı sıra Kalender Baba, Ahmed-i Gülşehri, Caca Bey, Şeyh Edebali, Yunus Emre, Süleyman Türkmani, Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran, Kaya Şeyhi, Aşık Said, Aşık Seyfullah, Aşık Hasan, Erol Güngör, Şemsi Yastıman, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Neşet Ertaş gibi gönül insanlarını da yetiştirdiğini söyledi.
Muharrem Ertaş - 10.11.2019
Büyük Önder Atatürk, Niğde, Yozgat ve Kırşehir'de anıldı
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Muharrem Ertaş Salonu'nda devam eden etkinlikte, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Recai Yağmur, "Meşrutiyetten Cumhuriyete, Cumhuriyetten 10 Kasım'a Gazi Mustafa Kemal Atatürk" konulu konferans verdi.
Muharrem Ertaş - 09.11.2019
Neşet Ertaş'ın memleketinde UNESCO sevinci
"Muharrem Ertaş'ın evini koruma altına alacağız" Selahattin Ekicioğlu, kararın Kırşehir'in dünyada tanınırlığını daha çok artıracağına işaret ederek, şöyle konuştu: "Projeyi doğru bir şekilde uygulayarak, bozlak kültürü ve Abdal geleneğinin binlerce yıl daha yaşatılması için çaba sarf edeceğiz.
Muharrem Ertaş - 01.11.2019
Kırşehir'in Abdal müziğine UNESCO tescili
Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi bozlak ustası ve halk ozanlarıyla dünyaya yayılan Kırşehir'in Abdal müziğinin, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik dalında dahil olduğu bildirildi.
Muharrem Ertaş - 24.10.2019
2. Uluslararası Türk Halklarının Felsefi Mirası Sempozyumu
"Şeyh Edebali, Cacabey, Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Ahi Evran-ı Veli, Aşık Paşa, Süleyman Türkmani gibi önemli şahsiyetlerin yanı sıra, ozanlık geleneğinin temsilcileri Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Çekiç Ali, Şemsi Yastıman gibi değerler bu topraklarda yaşayıp, değer buldular.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muharrem Ertaş Haberleri | Muharrem Ertaş Kimdir - Haberler - Muharrem Ertaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muharrem Ertaş kimdir, hayatı ve biyografisi. MHP İl Başkanı Kılıç: Hainlerle Türkeş bir arada anılamaz, ananında dilini keser ata
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 01:16:45. #1.16#
title