Muğla Mega Yat Nirvana Bodrum'da

Muğla Mega Yat Nirvana Bodrum'da

18.05.2015 16:49 | Son Güncelleme: 18.05.2015 16:49
Muğla Mega Yat Nirvana Bodrum'da

Dünyanın 1 milyon 200 bin dolar tutarındaki haftalık kirası nedeniyle en pahalı kiralık ultra lüks yat olarak bilinen, 90 metre uzunluğundaki Nirvana, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne geldi.

Dünyanın 1 milyon 200 bin dolar tutarındaki haftalık kirası nedeniyle en pahalı kiralık ultra lüks yat olarak bilinen, 90 metre uzunluğundaki Nirvana, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne geldi. İlçede ilgi odağı olan yattı, Arsenal futbol takımında hissesi bulunan Rus milyarder Alisher Usmanov'un kiraladığı belirtildi. Usmanov'un, Haziran ayının başında yapacağı tatil için şimdiden kiraladığı yatı Bodrum'a gönderdiği öğrenildi.

İki yıl önce denize indirilen ve 300 milyon Euro'ya mal olan, 90 metre uzunluğundaki ultra lüks yatta; sinema salonu, yüzme havuzları, SPA, spor salonu, özel toplantı salonu, mini denizaltısı ve birbirinden lüks altı suit kabini bulunuyor. Yatta bu yıl, dünyaca ünlü Hollywood yıldızları Rihanna, Katherina Heigl, Jason Statham ve Demi Moore gibi isimlerin tatil yaptığı öğrenildi. Sabah Mikanos Adası'ndan Bodrum'a gelerek Yalıkavak Mahallesi'ndeki koya demirleyen dev yat, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Nirvana'nın acenteliğini de yapan NIS Yatçılık Limited Şirketi'nin yöneticisi İhsan Küçükünsal, bu tür mega yatları Türkiye'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Küçükünsal, "Bu tür operasyonların Türkiye'nin tanıtımına ve denizcilik sektörüne büyük faydalar sağladığına ayrıca yakın gelecekte ülkemizin, dünyanın en popüler mega yat destinasyonlarından biri olan Güney Fransa kadar ilgi göreceğine inanıyorum. Her yıl Bodrum'a otuzun üzerinde mega yat demirleyip, kentin tarihi ve doğa güzelliklerini görüyor ve ciddi anlamda ekonomik katkıda bulunuyor" dedi.

Muğla Mega Yat Nirvana Bodrum'da
Muğla Mega Yat Nirvana Bodrum'da
Muğla Mega Yat Nirvana Bodrum'da

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title