Muğla Can Yücel Kültür Sanat Festivali Başladı

Muğla Can Yücel Kültür Sanat Festivali Başladı

Can Yücel Kültür Sanat Festivali başladıMuğla'nın Datça ilçesinde gerçekleştirilen Can Yücel Kültür Sanat Festivali, bugün açılış töreniyle başladı.

Muğla Can Yücel Kültür Sanat Festivali Başladı

Can Yücel Kültür Sanat Festivali başladı


Muğla'nın Datça ilçesinde gerçekleştirilen Can Yücel Kültür Sanat Festivali, bugün açılış töreniyle başladı.


Datça Kültür Sanat Dayanışma (DKSD) Grubu tarafından Datça Belediyesi'nin desteğinde 26-28 Nisan arasında bu yıl ikincisi düzenlenen festivalin açılış töreni, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, şair, yazar ve tiyatro sanatçıları ile vatandaşlar törene katıldı. Datçalı iş insanları, esnaf ve yerel halkın dayanışmasıyla imece usulü gerçekleştirilen festivalde, 3 gün boyunca, şiir dinletileri, konserler, imza günleri, tiyatro ve halk oyunları gösterileri, sokak müziği, sergiler, söyleşiler yer alacak. Festival, 28 Nisan Pazar günü Hızırşah'ta yapılacak piknikle sona erecek.


Datça Belediye Başkanı Uçar, kentlerin öyle ya da böyle bir şekilde gelişebileceğini ancak gerçek gelişmişliğin kültür ve sanatla olacağını söyledi.


Uçar'ın konuşmasından sonra, Datça Kent Konseyi Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisi büyük bir beğeniyle izlendi. Festival çerçevesinde meydanda kurulan stantlarda, Datça'nın yöresel ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapıldı.

Muğla Can Yücel Kültür Sanat Festivali Başladı
Kaynak: DHA