Mudanya'da Katı Atık Ücretleri Belirlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Mudanya'da Katı Atık Ücretleri Belirlendi

Bültenler - Güncel
Mudanya'da Katı Atık Ücretleri Belirlendi

Mudanya Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda 2018 yılı katı atık toplama bedelleri belirlendi.

Konutlar için katı atık toplama bedeli 9,90 TL, küçük, orta ve büyük ölçekli ticari abonelerde ise 30, 250 ve bin TL olacak.

Mudanya Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın başkanlığında Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 8 gündem maddesi ile 8 gündem dışı maddenin karar bağlandığı meclis toplantısında, 2018 yılı konut ve işyerleri için evsel ve katı atık toplama bedelleri karara bağlandı. Konutlar için katı atık toplama bedeli 9,90 TL, küçük, orta ve büyük ölçekli ticari abonelerde ise 30 TL, 250 TL ve bin TL olarak belirlendi. Bu çalışmayı Mudanya'da ve Bursa'da ilk başlatanın kendileri olduğuna değinen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Diğer ilçelerde bizlerden bu tarifeleri alarak kullanmaya başladı" dedi. Özellikle konutlar için belirlenen tarifenin Bursa ortalamasının altında olduğuna da dikkati çeken Türkyılmaz, emeği geçen komisyon üyelerine ve personeline teşekkür etti. Toplantıda ayrıca 2017 yılı mali gelir ve giderlerin denetimi için Hayati Samast, Hüseyin Esen ve Mehmet Kaldırım'ın yer aldığı denetim komisyonu belirlendi.

Bültenler - Güncel

Hayri Türkyılmaz, Uğur Mumcu, Mudanya, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title