Muammer Aydın Seçim Sonuçları - Haberler
Haberi Paylaş

Muammer Aydın Seçim Sonuçları

Muammer Aydın Seçim Sonuçları
Haberler.com - Haberler | Güncel

31 Mart seçimlerinde DSP İSTANBUL büyükşehir belediye başkan adayı Muammer Aydın oldu.

31 Mart seçimlerinde DSP İSTANBUL büyükşehir belediye başkan adayı Muammer Aydın oldu. DSP adayı Muammer Aydın, İSTANBUL büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? İSTANBUL büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan DSP İSTANBUL büyükşehir belediye başkan adayı Muammer Aydın ile ilgili seçim sonuçları ve İSTANBUL büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. DSP İSTANBUL büyükşehir belediye başkan adayı Muammer Aydın oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte İSTANBUL büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. İSTANBUL aday yarışı ve İSTANBUL seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

İSTANBUL Seçim Bilgileri

  • İSTANBUL büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 31.186 olduğu belirlendi.
  • İSTANBUL büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 31.186 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • İSTANBUL büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 83,88 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • İSTANBUL büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 10.570.939 olduğu belirlendi.
  • İSTANBUL büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 8.866.563 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

DSP İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muammer Aydın Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde DSP İSTANBUL büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Muammer Aydın, İSTANBUL yarışında % 0,36 oranında aldığı oy ile 4'nci oldu. Muammer Aydın toplamda 30.766 adet oy sayısına ulaştı.

DSP İSTANBUL büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Seçim Sonuçları, Muammer Aydın, 31 Mart, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title