Moussa Sow, Fenerbahçe'de Başarılı Olmak İstiyor

Fenerbahçe başarılı futbolcusu Moussa Sow, İstanbul'a ayak bastığı günden bu yana büyük bir ilgi gördüğünü, her şeyin çok iyi gittiğini söyledi.

Moussa Sow, Fenerbahçe'de Başarılı Olmak İstiyor

Fenerbahçe başarılı futbolcusu Moussa Sow, İstanbul'a ayak bastığı günden bu yana büyük bir ilgi gördüğünü, her şeyin çok iyi gittiğini ve bunun böyle devam etmesini istediğini söyledi. Fenerbahçe'de yapacak çok işinin olduğunu belirten Sow, Fenerbahçe Taraftarı'nın yarattığı atmosferin kendisini hayrete düşürdüğünü dile getirdi.

Fenerbahçe'nin kendisine olan ciddi yaklaşımı beni ve ailemi çok etkilediğini belirten Sow, "Büyüklüğüyle, hedefleriyle, kulüp yapısıyla, diğer spor branşlarındaki yatırımı ve kulübün her alandaki iddiasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü'nde futbol hayatıma devam etmek beni heyecanlandırdı. Buraya adımımı attığım andan itibaren ne kadar doğru karar verdiğimi anladım" dedi.

Kendisinin Senegalli olduğunu ve ait olduğu yer orası olduğunu vurgulayan Sow, "Ailemin büyük bölümü orada yaşıyor. Ülkeme borcum var. O yüzden tercihim bu yönde oldu. Beni yetiştiren ülkeye yani Fransa'ya ve oradaki hocalarıma da binlerce kez teşekkürler" ifadesini kullandı.

Kendisi hakkında çıkan haberlerin komik bulduğunu belirten Sow, "Tüm bu hikayeler benim dışımda gelişti. Ben buraya daha yeni geldim, gayet başarılı bir yarım sezon geçirdim, kritik goller attım ve benden beklentiler var. İstanbul'da, Fenerbahçe'de çok mutluyum, arkadaşlarımı çok seviyorum, şimdiden taraftarlarımızla güzel bir ilişkim var. Fenerbahçe taraftarı her şeyi hak ediyor. Fenerbahçe'de yapacak çok işim var, burada show daha yeni başlıyor. Çıkan bu asılsız haberler üzerine şu soruyu sormak istiyorum. Neden gideyim ki?

Ne alakası var, bu söylentileri kim çıkarıyor anlamakta güçlük çekiyorum. Üstüne basa basa şunu bir kez daha söylüyorum. Ben buradayım, bir yere gitmiyorum. Fenerbahçe'de yapacak çok işim var" dedi.

"Kuyt ile birlikte forvet mevkiinde görev yapıyorsunuz, uyumunuz nasıl?" sorusuna ise Sow, "Evet, hocamız zaman zaman onu sağda beni ortada oynatıyor. Bazen de ikimiz forvet oynuyoruz. Bazen de yer değiştiriyoruz. Zaman geçtikçe birbirimize daha çok alışacağız ve harika gollere imza atacağız. Dirk Kuyt saha içinde de saha dışında da çok iyi bir arkadaş, tecrübesiyle bize çok şey katıyor" yanıtını verdi.

Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow, Fenerbahçe'de de başarılı olmak istediğini söyledi.

Sakatlıktan kurtulmasının çalışmak olduğunu söyleyen Sow, "Hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da asıl olan çalışmaktır. Yaşadığım şanssız sakatlıktan dolayı tatilde sadece ve sadece dinlendim. Buraya geldiğimde takimin gerisindeydim. Hocalarımız bana özel bir program hazırladılar, ben de o programa uydum. Şimdi her şey yolunda" açıklamasında bulundu.

Başkan Aziz Yıldırım'ın kendileri için tam bir aile babası olduğunu vurgulayan Sow, "O yokken bir kişi eksiktik. Şimdi ise tamamız. Birlikte olmak çok güzel" yorumunu yaptı.

Fenerbahçe'nin istediği, transfer ettiği her oyuncu değerli olduğunu hatırlatan Sow, "Bu formayı öyle kolay kolay herkes giyemez. Neredeyse tüm futbolcularımız ülkelerimizin milli takımlarında görev yapıyoruz. Türk Milli Takımı'nda 7-8 tane Fenerbahçeli oyuncu var, gidemeyenler de hep potansiyel milli oyuncular. Biz böylesine büyük bir takımız, çünkü bizim adımız Fenerbahçe" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Sow Avrupa'daki hedeflerini hakkında şunları söyledi:

"Taraftarımızdan tüm takım olarak en büyük isteğimiz, bu takıma inanmaları, güvenmeleri. Biz büyük bir kulübüz. En zor anlarda bile bu kulübün nasıl yönetildiğini ve biz dahil olmak üzere tüm branşlarda görev yapan sporcuların nasıl mücadele verdiğini herkes gördü. Bunu hiç unutmasınlar. Biz gereken çalışmaları yapıyoruz. 5-6 tane çok kaliteli oyuncular geldi. Takımın oturması için zaman gerekiyor. Türkiye Ligi'nde de Avrupa Ligi'nde de şampiyonluk tek hedefimizdir. Bunu yapacak kalitemiz var. Çok şanssız bir şekilde Şampiyonlar Ligi'ne veda ettik. Spartak Moskova'yı sahasına hapsettik, bir gol her şeyi değiştirebilirdi. Ama olmadı.

Avrupa Ligi'nde de çok kaliteli takımlar var. İyi takımların olduğu bir gruba düştük ama taraftarımızın hiç kuşkusu olmasın, biz sonuna kadar gideceğiz.

Taraftarımızın o muhteşem desteğine çok ihtiyacımız var. Maç devam ederken bazı arkadaşlarımıza gösterilen tepkileri hiç anlamıyorum. Gerçek Fenerbahçe seyircisinin bu tip şeylere izin vermeyeceğini biliyorum. Biz birlikte güçlüyüz, bunu kimse değiştiremez. Fenerbahçe Taraftarı, insanı hayrete düşürücü bir atmosfer yaratıyor, bunu hiçbir şeyle kıyaslayamam." - İSTANBUL