Minik Öğrenciler Mozaik Yapmayı Öğreniyor
Haberler » Güncel » Minik Öğrenciler Mozaik Yapmayı Öğreniyor - Haber

Minik Öğrenciler Mozaik Yapmayı Öğreniyor

Mozaikler kenti Gaziantep’te mozaik sanatının unutulmaması ve geliştirilmesi için kolları sıvayan GKV’liler okul öncesi eğitimden itibaren gerçekleştirilen uygulamalarla yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi için önemli bir çalışma yürütüyor.

Minik Öğrenciler Mozaik Yapmayı Öğreniyor

Mozaikler kenti 'te mozaik sanatının unutulmaması ve geliştirilmesi için kolları sıvayan GKV'liler okul öncesi eğitimden itibaren gerçekleştirilen uygulamalarla yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi için önemli bir çalışma yürütüyor. Sanatsal etkinlikler kapsamında GKV Özel Okulları anaokulu öğrencileri proje kapsamında mozaik yapmayı öğreniyor.


Yaparak yaşayarak eğitim modelinin uygulandığı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında sanat etkinlikleri kapsamında minik öğrenciler bu kez de mozaik yapmayı öğrendi. Mozaikler kenti Gaziantep'in antik dönemlerden günümüze kadar süren mozaik geleneğinin yaşatılmasının amaçlandığı çalışmalarda minik öğrenciler ilk mozaiklerini başarıyla yaptı. GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni rehberliğinde gerçekleştirilen çalışmalarda öğrencilerin büyük bir heyecanla mozaik çalışmaları yapması dikkat çekti. Sanatsal çalışmaların okul öncesi eğitim öğrencileri üzerinde olumlu etkiler yaptığını ve sanatın farklı dallarında yetenekli öğrencilerin tespit edilerek geliştirilmesi için bu tür çalışmaların önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Korkmaz, "Öğrencilerimizle sanatsal etkinlikler kapsamında bu kez de mozaik yaptık. Gaziantep biliyorsunuz mozaikleriyle ünlü bir şehir ve antik dönemlerden günümüze bu sanat bölgemizde bir gelenek olarak sürüyor. Bu tür çalışmalar öğrencilerimizin sanatsal alanlarda ki yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve farklı dallara ilgi duyan öğrencilerin geliştirilmesi içinde büyük önem taşıyor" dedi.


Minik öğrencilerin yaptığı mozaiklerin dönem sonunda sergileneceği de açıklandı.


"Öğrencilerimizi sanatın bütün dallarıyla tanıştırıyoruz"


Çocukların küçük yaşlardan itibaren meyilli oldukları sanat dallarına yönelebilmeleri için Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında öğrencilerin bütün sanat dallarıyla tanıştırıldığını ve yapılan uygulamalarla yetenekli öğrencilerin belirlendiğini ifade eden Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, "Sanatsal etkinlikler çerçevesinde öğrencilerimize gerek görsel sanatlar, gerekse sahne sanatları başta olmak üzere sanatın bütün dallarıyla ilgili eğitimler veriyor yetenekli olanları tespit ediyoruz. Bu tür eğitimler çocuklarımızın kültür ve sanata karşı ilgilerinin artması, ülkemizin sahip olduğu kültürel ve sanatsal eserlerin gelenekten geleceğe taşınması içinde büyük önem taşıyor" dedi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler