Milyonlarca kişiyi büyük şaşkınlığa uğratmıştı! İnsana benzeyen keçi yavrusunun sırrı çözüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Milyonlarca kişiyi büyük şaşkınlığa uğratmıştı! İnsana benzeyen keçi yavrusunun sırrı çözüldü

Malezya'nın güneyindeki Felda köyünde yaşayan İbrahim Basir'e ait ahırdaki keçi tarafından dünyaya getirilen yavru, bir döneme damga vurmuştu. İnsana benzediği gerekçesiyle çok ilgi gören yavrunun, genetik bir bozukluğa sahip olduğu belirtildi.

Malezya'nın güneyindeki Felda köyünde meydana gelen olay, bir döneme damga vurmuştu. İbrahim Basir'e ait ahırda dünyaya gelen keçi yavrusu, insanı andırması nedeniyle çok ilgi görmüştü. Olayın üzerinden yıllar geçmesine rağmen, keçi yavrusunun neden böyle dünyaya geldiği merak ediliyordu. Buna göre, veterinerde yapılan incelemede hayvanın bir genetik bozukluğa sahip olduğu belirtildi.

"GÖRÜNCE AĞZIM AÇIK KALDI"

Basir, Cemalettin Abdülsamet adlı çiftlik çalışanı tarafından keçi yavrularından birinin insan yavrusuna benzediği yönünde uyarıldığını anlattı. "Kontrol etmeye gittim, büyük şok yaşadım" diyen Basir, şunları söyledi: "Ağzım açık kaldı. Yüzü, burnu, kısa bacakları ve hatta yumuşak bedeninin hali, bir bebeğe benziyordu. Oysaki tüm vücudunu kaplayan açık kahverengi tüyler bir keçinin bedenini andırıyordu."

GENETİK BOZUKLUKLA DÜNYAYA GELMİŞ

Gizemli yavrunun annesi tarafından ezilerek öldüğünü tahmin ettiklerini söyleyen Malezyalı çiftçi, köylülerin para teklifine rağmen, insana benzeyen minik keçinin cansız bedenini araştırma yapılmak üzere veteriner kliniğine götürüldü. Burada yapılan incelemenin sonucu, uzun zaman sonra çıktı. Bu sonuca göre, keçi yavrusu genetik bir hastalıkla dünyaya geldi.

İşte keçi yavrusunun fotoğrafı:

Milyonlarca kişiyi büyük şaşkınlığa uğratmıştı! İnsana benzeyen keçi yavrusunun sırrı çözüldü

Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Sosyal Medya, Veteriner, Hassas İçerik, Dünya, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
Gizemliadam:İnsanlar katliam yaptığı sürece başlarına herşey gelir herkes yiyeceği eti kendi kesse kimse bunlara kıyamazdı herkes vegan olurdu gerçekten içim acıyor onlarında canı var bir tavuk bile yumurta çıkarıyor altında görmeyince üzülüyor ama herkes kendini düşünüyor biz anlatsak Bi bahane buluyorlar ulan ya o tavuk sen olsaydında senin yavrularını altından alsalardı komik ama bu gerçek Cevap Yaz 7 5 Yayından Kaldır
al alabilirsin:genetik bozukluk abicim, muhtemelen sende de var Cevap Yaz 23 10 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title