Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem Açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem Açıklaması

Orhan Erdem, "İki dönemdir AK Parti ile yönetilen Çeltik farklı bir şehir oldu" dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem Açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, iki dönemdir AK Parti ile yönetilen Çeltik'in farklı bir şehir konumuna geldiğini söyledi.

Erdem, AK Parti İlçe Başkanlığı'nca Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, AK Parti Çeltik Belediye Başkan adayı ve mevcut belediye başkanı Mehmet Ekizoğlu'na destek olmak amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Çeltik ve bölgesinin şu an için tek sıkıntısının, öğretmen olduğunu, bunu da en yakın süre içinde çözeceklerini anlatan Erdem, şunları kaydetti:

"İki dönemdir AK Parti ile yönetilen Çeltik farklı bir şehir oldu. Suyu, kanalizasyonu, yolu, hükümet konağı, hastane, emniyet binası yoktu. Okulları, hem köylerde hem de beldelerde eksikti. Ben iki gün önce de buradaydım, köylerimizi gezdik. Artık parke taşlı köylerimizde geziyoruz. Başkanım söz verdi, kalanları Büyükşehir ile çözecek. Güzel hizmetler yapan Mehmet kardeşime, okul arkadaşıma, geçen dönem Tahsin beye gerçekten teşekkür ediyorum. Bu bayrağı, Mehmet bey aldı. Bir dönem daha devam edecek. Biz Mehmet kardeşimize güveniyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ise nimetin şükrü, gerektirdiğini, marifetin de iltifata tabi olduğunu belirtti.

Çeltik'e yapılan hizmetlerin karşılığını da ilçe halkının oy olarak fazlasıyla vereceğini dile getiren Baloğlu, "Kulağımıza bazı şeyler geliyor. Diğer partilerin adayları diyorlar ki 'biz seçildikten sonra zaten AK Parti'ye geçeceğiz. Arkadaşlar, bizim bir adayımız var, o da değeli kardeşimiz Mehmet Ekizoğlu'dur" diye konuştu.

Ekizoğlu da ilçeye önemli hizmetler yapıldığını belirterek, "Seçim sürecini diğer adaylarımızla sükunet içinde geçirmek istiyoruz. Biz kendi hizmetlerimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız" dedi.

Mitinge, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanı Ali Meşe ve partililer katıldı.

Kaynak: AA