Milimetric'ten Yılbaşı Gecesinde Şıklık Sırları

Milimetric'ten Yılbaşı Gecesinde Şıklık Sırları

Milimetric'ten Yılbaşı Gecesinde Şıklık Sırları
Bültenler - Haberler | Güncel

Erkek Ismarlama Giyiminde 6 Yıldır Faaliyet Gösteren Milimetric, Erkekleri Zor Durumdan Kurtarıyor.

Yılbaşı gecesi gibi özel davet ve organizasyonlarda şık olacağım derken, rüküşlük abidesi olan erkeklere tüyolar veren Milimetric Kurucu Ortağı ve imaj danışmanı Kağan Gökalp, yılbaşı gecesinde erkek giyiminin “in”leri ve “out”larını paylaşıyor.

31 Aralık tarihinin yaklaşmasıyla 2010 yılının ilk gecesi için programlar yapılmaya başlandı. İş sadece program yapmakla bitmiyor. Kadınlar çok iyi bilirler; partiye gitmeden önce en önemli ve en sıkıntılı iş, kıyafet seçimidir. Ama bu sorunu artık erkekler de birebir yaşıyorlar. Peki siz yılbaşı gecesi ne giyeceğinize ve kendiniz için nasıl bir tarz yaratacağınıza karar verdiniz mi?

Kişiye özel terzilik hizmeti veren Milimetric, erkeklerin yılbaşı gecesinde nasıl rüküş olduklarını açıkladı. Hâlâ düşünüyor musunuz? O zaman Milimetric Kurucu Ortağı ve imaj danışmanı Kağan Gökalp’in tüyolarına kulak verin. İşte yılbaşı gecesinde şık olacağım diyen erkeklerin rüküşlükleri ve bundan kurtulmanın ipuçları…

İşte şıklık sırları

Günümüzde her erkek şık olmayı istiyor. Özellikle yılbaşı gibi özel gecelerde giyimine daha önem veren erkeklerin birçoğunun şık olayım derken komik bir görüntüye bürünmeleri içten bile değil.

Türkiye’de Gentlemen’s Club estetiğini kişiye özel ürettiği gömlek ve takım elbiselerde uygulayan Milimetric, bu özel gecede de erkeklerin imdadına koşuyor. Erkeklerin yılbaşı gibi özel davet ve organizasyonlarda şık olacağım derken bol kıyafetleri tercih ettiklerini ve gülünç duruma düştüklerini belirtiyor.

Bol kıyafeti giyen erkeklerin olduklarından daha şişman göründüklerinin altını çizen Gökalp, bedene oturan takım elbise ya da smokinlerin seçilmesi gerektiğini de sözlerine ekliyor. Bu şekilde daha dinamik ve fit bir görüntü yakalanmış oluyor.

Yılbaşı gecesinin özel bir organizasyon olduğunu belirten Gökalp, “Erkekler böyle etkinliklerde smokin ya da takım elbise giymeliler. Duble paça pantolanların tercih edilmesi ise böyle gecelerde yanlış” diyor.

Seçilen pantolanların pilesiz ya da tek pileli olmaları gerektiğini belirten Gökalp, kısa boylu erkeklerin özellikle bu tarz organizasyonlarda 3 düğmeli ceketlerden uzak durmaları gerektiğinin de altını çiziyor. Kısa boylu erkeklerin göğüs kısmını kapamamaları gerektiğini de belirten Kağan Gökalp, konstrat renklerin herkesi olduğundan daha kısa gösterdiğini de sözlerine ekliyor. Sert renk geçişlerinin asla tercih edilmemesi gerektiğini ifade eden Gökalp, tek renklerin her zaman için daha iyi olduğuna dikkat çekiyor.

İmaj ve fikir danışabilirler

Gökalp, özel davetler ve organizasyonlarda çorapların desensiz ve diz altına kadar olması gerektiğini, ayakkabı tercihinin ise siyah renk olmasına önem vermek gerektiğini belirtiyor.

Milimetric’in kişiye özel takım elbise ve gömlek ürettiğini belirten Gökalp, “İnsanların bu tarz etkinlerde bir imaj ve fikir danışmanına ihtiyaçları var. Gerçekten şık olmak, profesyonellik işidir” açıklamarında bulunuyor. Gömleğin beyaz renkte olması gerektiği, kravat tercihinin ise kesinlikle kırmızı olmaması gerektiğini vuyrgulayan Kağan Gökalp, “Gömlek kolları asla kısa olmamalı. Kol düğmeli gömlekler tercih edilmeli ki, şıklık ön plana çıksın. Kruvaze giyim için bir erkeğin boyunun en az 1.75 santim ve üzerinde olması gerekiyor. Pantolon paçaları ise jilet gibi olmalı. Kravat uzunluğu kemer alt hizası olmalı ve kesinlikle kısa ve kalın bağlanmamalı” diyor.

Boy sorunu olan erkeklerin mümkünse yelek giymemeleri gerektiğini belirten Gökalp, “Düşük omuzlu ceket yerine yüksek omuzlu ceketin erkekleri olduğundan daha uzun gösterir. Boynu kısa erkeklerin yüksek yakadan uzak durmaları gerekiyor.

Düşük yaka gömlek tercih etmelerinde fayda var. Böylece boyunları olduğundan daha uzun görünecektir. Ayrıca erkeklerin bu tarz organizasyonlarda uzun ceket giymekten kaçınmaları da gerekiyor. Çünkü bacak boyu ne kadar uzunsa, o kadar uzun algılanırsınız. Ama uzun ceketler bacak boyunu kısaltır” açıklamalarında bulunuyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title