Milas'taki Taciz Olayında Gözaltına Alınan Baba ve Sevgilisi Serbest Bırakıldı

Milas'taki Taciz Olayında Gözaltına Alınan Baba ve Sevgilisi Serbest Bırakıldı

Muğla'nın Milas İlçesine Bağlı Kırcağız Köyünde 8 Yaşındaki Bir Erkek Çocuğun İşkence ve Tecavüze Maruz Kaldığının Ortaya Çıkmasının Ardından
Gözaltına Alınan Babası ve Birlikte Yaşadığı Kadın, Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı.

Milas'taki Taciz Olayında Gözaltına Alınan Baba ve Sevgilisi Serbest Bırakıldı

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kırcağız köyünde 8 yaşındaki bir erkek çocuğun işkence ve tecavüze maruz kaldığının ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan babası ve birlikte yaşadığı kadın, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Milas'a bağlı Kırcağız köyünde yaşayan A.M.Ö. (32), dün gece oğlu B.Ö.'nün (8) hasta olduğunu belirterek, Milas 75. Yıl Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürdü. Yapılan muayenede vücudunda morluklar ve kalçasında yanık izleri tespit edilen B.Ö.'nün, ayrıca birden fazla fiili livata yoluyla tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Durumun güvenlik güçlerine bildirilmesi üzerine baba ve birlikte yaşadığı belirtilen Ç.K. (23) adlı kadın gözaltına alındı. Sorgularının ardından adli mercilere sevk edilen baba ve sevgilisi, Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadeleri alındıktan sonra sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adliye çıkışında basın mensuplarına konuşan baba A.M.Ö., "Bir baba böyle bir karaktersizliği, kişiliksizliği yapabilir mi? Allah'tan dileğimiz çocuğumuzun bir an evvel sağlığına kavuşması. Çocuğum sağlığına kavuştuktan sonra her şey apaçık belli olacak" dedi.

Şikayetçi olacağını belirten A.M.Ö., "Kimden şikayetçi olacaksınız?" sorusuna ise "O bende kalsın" yanıtını verdi.

Bu arada, küçük çocuğun yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

(OU-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA