Mikdat Kadıoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mikdat Kadıoğlu'nun hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Mikdat Kadıoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mikdat Kadıoğlu'nun hayatı ve biyografisi!

Mikdat Kadıoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mikdat Kadıoğlu'nun hayatı ve biyografisi!
Haberler.com - Haberler | Gündem

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler arasında Mikdat Kadıoğlugeliyor. Peki, Mikdat Kadıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mikdat Kadıoğlu'nun hayatı ve biyografisi ile ilgili bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz...

Mikdat Kadıoğlu'nun hayatı, kariyeri ve biyografisi merak edildi. Peki, Mikdat Kadıoğlukimdir, aslen nereli, kaç yaşında, doğum tarihi kaç, mesleği ne, nerede çalışıyor, hangi kanalda? Detaylar haberimizde.

MİKDAT KADIOĞLU KİMDİR?

Mikdat Kadıoğlu (d. 1961, Maçka), Türk meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü.

Mikdat Kadıoğlu doğum tarihi : 1961

Mikdat Kadıoğlu kaç yaşında : 60 yaşında

Mikdat Kadıoğlu nereli : Trabzon

Mikdat Kadıoğlu mesleği ne : Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü

MİKDAT KADIOĞLU BİYOGRAFİSİ

1980 İstanbul İnşaat Teknik Lisesi; 1984 İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Mezunu. Atmosfer Bilimleri konusunda 1987'de Master ve 1991'de doktorasını ABD'nin Missouri-Columbia Üniversitesinden aldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi konusunda ABD'de FEMA, Japonya'da JICA ve İngiltere'nin Bournemouth Üniversitesi'nden çeşitli eğitimler ve sertifikalar almıştır. TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Marmara Bölge Temsilcisi; Türk Deniz Araştırmalar Vakfı ve Trabzon Eğitim, Kültür ve Sanat Derneğinin üyesidir. Sayısal Hava Öngörüsü, İklim Değişimi ve Afet Yönetimi konuları ile ilgileniyor. Atmosfer Bilimleri ve Afet Yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce yayınları vardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde (İstanbul AFAD) ile birlikte Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan danışmanlıklarını yapmıştır. Ayrıca birçok sanayi tesisi ve kurumda afet acil yardım planlaması konusunda yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Sivil Savunma ve KIZILAY Eğitim Gönüllüsüdür. Açık Radyo'da (94,9 Mhz) "Havadan-Sudan", 24 TV'de "Doğanın Çığlığı" ve NTV'de Yeryüzü adlı programı hazırlayıp sunmuş; A Haber TV Kanalı'nda Hava-Su-Afet konularında danışmanlık yapmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nde uzun yıllar Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve İTÜ Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü yapmıştır. Şu an İTÜ Meteoroloji Mühendisliği ve Afet Yönetim Merkezi Öğretim Üyeliği ile birlikte İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetimi Danışmanlığı görevine devam ediyor.

Haberler.com - Gündem

Mikdat Kadıoğlu, Gündem, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title