Michel Camilo & Antalya Piyano Festivali Kapanış Konseri NTV Ekranlarında

Michel Camilo & Antalya Piyano Festivali Kapanış Konseri NTV Ekranlarında

Michel Camilo & Antalya Piyano Festivali Kapanış Konseri NTV Ekranlarında
Bültenler - Haberler | Güncel

14. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin muhteşem kapanış konseri NTV ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Dünyaca ünlü sanatçı ve grupları Antalya 'da biraraya getiren ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 14. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin muhteşem kapanış konseri NTV ekranlarında izleyici ile buluşacak. Grammy Ödüllü Latin Caz Piyanisti Michel Camilo ve Şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın sahne aldığı kapanış konserinde ; Camilo'nun"Piyano Konçertosu No:1" adlı eserinin de Türkiye prömiyeri yer alıyor. Camilo, Aykal ve Orkestra'nın kusursuz performansı ile Türkiye'de ilk kez çalınan bu prömiyer eseri 1 Ocak Çarşamba günü saat 11:00'da NTV'de izlenebilir. Konserin tekrar ise aynı gece saat 04:00'te verilecek.

Camilo'nun eseri Türkiye'de ilk kez seslendirildi

Sanat yönetmenliğini Fazıl Say'ın yaptığı festivalin kapanış konserinde ilk olarak Camilo'nun eseri Piyano Konçertosu No:1 adlı eseri seslendirildi. Türkiye'de ilk kez bir orkestra ile sahne alan sanatçıya bu parçada da Şef Aykal yönetimindeki orkestra eşlik etti. İkinci yarıda Camilo, G. Gershwin 'in "Mavi Rapsodi"eserini yorumladı. Bu yıl 14'ncüsü düzenlenen festival; 8-30 Kasım tarihlerinde Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşmişti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title