Gürer Aykal Haberleri

Gürer Aykal haber, Gürer Aykal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürer Aykal 11.2.2020
''Çellistanbul'' konserine ev sahipliği yapacak.
Orkestra şefliği çalışmalarına Prof.Gürer Aykal ile M.
Gürer Aykal 9.2.2020
Şef Gürer Aykal, New York'ta kurduğu orkestrayla 2. kez Carnegie Hall'da konser verdi
NEW New York'un dünyaca ünlü konser salonu Carnegie Hall, ünlü orkestra şefi ve Devlet Sanatçısı Gürer Aykal'ın ABD'de kurduğu ve yönettiği "New Manhattan Sinfonietta" (NMS) orkestrasının verdiği konsere ev sahipliği yaptı.
Gürer Aykal 27.10.2019
Otizmli Taylan'dan "mutlak" başarı
Antalya Uluslararası Piyano Festivali'nde dünyaca ünlü şef Gürer Aykal ile aynı sahneyi paylaşan 20 yaşındaki Taylan Hartavi, AA muhabirine, derslerine çok çalışarak üniversiteyi kazandığını ifade etti.
Gürer Aykal 2.7.2019
Piyanist İdil Biret Bodrum'da konser verdi
İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde, şefliğini Devlet Sanatçısı Gürer Aykal'ın yaptığı orkestra sahneye çıktı.
Gürer Aykal 1.7.2019
Bodrum Müzik Festivali 15. Yaşında!
2012, Fazıl Say için oldukça üretken ve yoğun bir yıl oldu. Mart ayında ney ve orkestra için bestelediği Hezarfen isimli konçertosunun prömiyeri, Burcu Karadağ'ın solistliğinde, Dan Ettinger yönetiminde Mannheim Ulusal Müzikli Tiyatro Akademisi Orkestrası tarafından gerçekleştirildi. İstanbul Müzik Festivali tarafından sipariş edilen ve Say'ın ikinci senfonisi olan Mezopotamya Senfonisi'nin ilk seslendirilişi ise Haziran ayında Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile İstanbul'da yapıldı.
Gürer Aykal 18.6.2019
"Bodrum Avrupa'nın turizm merkezi konumunda"
"Bu tür sanat etkinlikleri turizme katkı sağlar" Ünlü orkestra şefi Gürer Aykal da "Bodrum Müzik Akşamları" etkinliğinde yer alan Bodrum Oda Orkestrası ile sanatçı Çağ Erçağ'ın konserini yönetmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Gürer Aykal: Bodrum Müzik AkşamlarıGürer Aykal 16.6.2019
Gürer Aykal 16.6.2019
Bodrum Müzik Akşamları
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde düzenlenen "Bodrum Müzik Akşamları" kapsamında, Gürer Aykal şefliğindeki Bodrum Oda Orkestrası ile sanatçı Çağ Erçağ sahneye çıktı.
Gürer Aykal 12.6.2019
Bodrum Müzik Akşamları
Bodrum Müzik Akşamları kapsamında, 15 Haziran'da şefliğini Gürer Aykal'ın yapacağı Bodrum Oda Orkestrası ile viyolonsel sanatçısı Çağ Erçağ bir konser verecek.
Gürer Aykal 15.3.2019
Bifo Gürer Aykal'a Özel Konser Verdi
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Onursal Şefi Gürer Aykal ile birlikteliğinin 20. yılı için özel bir konser verdi.
Gürer Aykal 7.10.2018
Efa'dan Piyano Festivali'ne Kutlama
EFA Başkanı Jan Briers, festivalin genel sanat yönetmeni Gürer Aykal'a bir mektup göndererek festivalin başarısını kutladı.
Gürer Aykal 18.9.2018
New York Carnegie Hall'da Türk-Japon Dostluğu Konseri Verilecek
New York'un dünyaca ünlü konser salonu Carnegie Hall, Türk orkestra şefi Gürer Aykal tarafından kurulan ve Japon orkestra şefi Seiji Mukaiyama tarafından yönetilecek New Manhattan Sinfonietta Orkestrası'nın Türk-Japon dostluğuna adanan "Dünya Barışı İçin Çağrı" adlı konserine ev sahipliği yapacak.
Gürer Aykal 9.9.2018
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Sona Erdi
Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Antalya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, Şef Gürer Aykal'ın sanat yönetmenliğini yaptığı 19.
Gürer Aykal 9.9.2018
Fahir Atakoğlu'ndan Antalya'ya Özel Beste Sözü
19'UNCU Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin 8. gününde piyanist Fahir Atakoğlu ve şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası konser verdi.
Gürer Aykal 9.9.2018
Fahir Atakoğlu'ndan Antalya'ya Özel Beste Sözü
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 8'inci gününde, Fahir Atakoğlu ve Şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrasını ağırladı.
Gürer Aykal 7.9.2018
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Ev sahipliğini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sanat yönetmenliğini şef Gürer Aykal'ın yaptığı festivalin 6.
Gürer Aykal 6.9.2018
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Şef Gürer Aykal'ın sanat yönetmenliğini yaptığı 19.
Gürer Aykal 1.9.2018
Piyano Festivali Los Angeles'in Performansıyla Başladı
Konser öncesinde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Piyano festivalimiz kentimizin marka değerine önemli katkılarda bulunuyor. Antalya'nın uluslararası sanat şehri kimliğini pekiştiriyor. Halkımızın festivalimize olan ilgisi bizleri mutlu ediyor. Festivalde 18 gencimiz piyano çalarak yarışacak ve birinciler Gürer Aykal'ın şefliğinde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verecekler" dedi.
Gürer Aykal 28.8.2018
Antalya'yı Piyanonun Tınısı Saracak
Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 19'uncusu düzenleyeceği ve 1 Eylül'de başlayacak Uluslararası Antalya Piyano Festivali öncesi, belediye hizmet binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, festivalin sanat yönetmeni şef Gürer Aykal, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü İbrahim Sezer, Başkan Danışmanı Abdurrahman Çelik, Festivaller Koordinatörü Dilaver Tanık katıldı.
Gürer Aykal 28.8.2018
Dünyaca Ünlü Piyanistler Antalya'da Buluşacak
Sanat yönetmenliğini şef Gürer Aykal'ın yapacağı festival, 1 Eylül Cumartesi günü İspanya'nın önemli Flamenko sanatçılarından Laura de Los Angeles'in vereceği konser ile başlayacak.
Şu an buradasınız: Gürer Aykal Haberleri | Gürer Aykal Kimdir - Haberler - Gürer Aykal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gürer Aykal kimdir, hayatı ve biyografisi. Piyanist İdil Biret, genç sanatçılarla Pembe Köşk'te konser verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 15:51:53. #1.15#
title