Miami Limanında Plastik Patlayıcı Şüphesi

Miami Limanında Plastik Patlayıcı Şüphesi

ABD'de, Miami Limanında Bir Yolcu Gemisine Yüklenecek Olan Pakette Plastik Patlayıcı Olduğu Şüphesi Polisi Harekete Geçirdi.

Miami Limanında Plastik Patlayıcı Şüphesi

ABD'de, Miami Limanında bir yolcu gemisine yüklenecek olan pakette plastik patlayıcı olduğu şüphesi polisi harekete geçirdi.

Yerel güvenlik biriminden James Judge, paketin 6 kere test edildiğini ve her seferinde C-4 olarak bilinen plastik patlayıcı alarmı verdiğini söyledi. Çevrede güvenlik kuşağı oluşturularak paketin önlem olarak imha edildiği, gerçekten patlayıcı ihtiva edip etmediği konusundaysa çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Polis sözcüsü Boby Williams da, paketi kontrol etmek için kullanılan araçların, bazen sahte alarm verebildiğine dikkat çekti ve araştırmanın sürdüğünü ifade etti. Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın durumu yakından izlediği belirtildi.

Miami limanındaki şüpheli paket, 2 gün içinde ikinci terör riskini yarattı. Dün, gerekli kimlikleri olmadığı halde limana girmeye çalışan bir kamyon şoförü ile 2 yolcu gözaltına alınmıştı. Terörle mücadele timleri alarma geçirilmiş, soruşturma sonunda herhangi bir bulguya rastlanmamıştı.

Kaynak: AA