MHP Elazığ Milletvekili Adayları, Kente Geldi
Haberler » Yerel » Haber

MHP Elazığ Milletvekili Adayları, Kente Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ milletvekili adayları kente geldi.

MHP Elazığ Milletvekili Adayları, Kente Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ milletvekili adayları kente geldi.

Adaylar Enver Erdem, Yavuz Temizer, Abdurrahman Kızgın, Mehmet Akif Aladağ ve Sabahattin Aydın karayoluyla geldikleri Elazığ'da partililerce Malatya kara yolu Hankendi belgedis yakınlarında karşılandı. Adaylar, kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde şehir turu attı. Adaylar daha sonra parti binasına gelerek, vatandaşları selamladı.

MHP 5. sıra milletvekili adayı Aydın, parti önünde yaptığı konuşmada, milliyetçi, ülkücü hareketin Türk milleti için bir umut olduğu kadar, küresel güçler ve iş birlikçileri için de bir engel ve tehdit olduğunu söyledi.

Ülke, demokrasi ve gelecek için çok önemli olan bu seçimlerde MHP Elazığ milletvekili adayları olarak başlattıkları kutlu yürüyüşün ilk adımın atmış bulunduklarını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Çok iyi biliyor ve inanıyoruz ki, milletvekilliği ne bir makam, ne de bir mevkidir bizim için. Halk tarafından verilen ve amacı halka hizmet olan dört yıllık geçici bir görevdir. İçinizden biri olarak şu an karşınızda nasılsak, öyle kalmaktır kararımız. Başkalaşmadan, yabancılaşmadan. Nasıl gönderilirsek Ankara'ya öyle dönmektir yeniden aranıza. Hepinizin gönlündeki o milletvekili olup öyle kalabilmektir sonuna kadar. "

Halkın iktidarını kurma yolunda tuzu kuruluk değil, halktan biri olacaklarını anlatan Aydın, şunları kaydetti:

"Çevresinde dört döndüğümüz sizlerin ocağına, yanına, sofrasına her fırsatta geleceğiz. Yerlerimiz saraylar köşkler değil, İstasyon Caddesi, inşaatçılar kahvesi, Karabulut Pasajı, Bit meydanı olacaktır. Biz Bakırköylü değiliz. Karakoçan Sarıcanlı, Maden Bermazlı, Arıcak Bükardi, Alacakaya Guleman, Sivrice güney köylüyüz. Baskil, Kebanlı Palulu, Nacaranlı, Ağınlı, Şintilli, Kovancılarlı, Şıhhacılıyız. Bizler bu seçim süresince sizlerle başkaların neyi yaptıklarını, neleri yapmadıklarını ya da yapamayacaklarını değil, bizim neler yapacağımızı anlatacağız. Biz 5 gidip, boş dönenlerden olmayacağız. El kaldırıp baş sallayanlardan değil, dert dinleyip çözüm bulanlardan, himmet edenlerden değil, hizmet edenlerden olacağız. "

İl Başkanı Behçet Susmaz da MHP'de rant, menfaat, çıkar kavgası olmadığını söyledi.

Susmaz, "MHP'nin size takdim etmiş olduğu 5 milletvekili adayı arkadaşımıza sahip çıkın. Biz, bunları size, sizi de Cenabı Hak'ka emanet ediyoruz. Çalışacağız, gayret edeceğiz ve Elazığ'dan en iyi neticeyi almaya çalışacağız" dedi.

- ELAZIĞ