Haberler

Mimar Metin Sözen'e 'Anadolu'dan Büyük Şükran' Ödülü

MİMAR Prof. Dr. Metin Sözen, Sonsuz Şükran Köyü Derneği'nce düzenlenen gecede, 'Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü'nün sahibi oldu.

MİMAR Prof. Dr. Metin Sözen, Sonsuz Şükran Köyü Derneği'nce düzenlenen gecede, 'Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü'nün sahibi oldu. Türkiye'nin kültürel mirasının korunması amacıyla yaptığı çalışmalarla tanınan Sözen, "Bizim kuşaklar ne olur uykusuz kalın. Geleceğin çocukları ortada kalmamalı" dedi.

Sonsuz Şükran Köyü Derneği tarafından Mimar Prof. Dr. Metin Sözen, "Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü" verildi. Usta mimara ödülü, Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen özel gecede takdim edildi. Geceye kültür sanat, medya ve akademik camiadan çok sayıda önemli isim katıldı.

Konuşmasında her şeyin sayısal ve yığınsal olmadığının altını çizen Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Mimar Prof.Dr. Metin Sözen, "Bilinç ve kimlik toprağa bastığın yerin senin olduğunun işaretidir. Şunu çok iyi bilmek gerekiyor ki sadece bir takım birikimli insanların yaptıklarının üzerine yarınlar kurulamaz" diye konuştu.

Sözen, "Şunu da biliyorum ki gelecek kuşaklar adına sorumluluklarımızın olduğunu ben gece gündüz onları yarınlara nasıl taşıyacağımızı düşünmekten uykusuz kalıyorum. Bizim kuşaklar ne olur uykusuz kalınız. Geleceğin çocukları ortada kalmamalı" dedi.

"METİN SÖZEN YÜZLERCE KENTİ KURUYOR"

Geceye ev sahipliği yapan Sonsuz Şükran Köyü Kurucusu Mehmet Taşdiken ise, "Biz mütevazı bir şekilde Türkiye'nin kültürüne, Anadolu topraklarının kültürüne elimizden geldiği kadar katkı sunmaya ve bu kültürü yaşatmaya gayret ediyoruz. Ama bu işi en iyi yapan isimlerden birisi de bu geceyi adına düzenlediğimiz Metin Sözen'dir. Biz sadece bir kente güzel bir yapı kondurabilmişsek Metin Sözen, yüzlerce kenti kuruyor. Geliştirdiği çok önemli formülle karşılığını buluyor" ifadelerini kullandı. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Metin Sözen Sarıyer Türkiye Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title