Mersin Barosu Haberleri

Mersin Barosu haber, Mersin Barosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mersin Barosu - 07.09.2021
Mersin Barosu, yeni adli yılın açılışı nedeniyle resepsiyon düzenledi
Mersin Barosu, yeni adli yılın açılışı nedeniyle Tarsus'ta resepsiyon düzenledi.
Mersin Barosu - 20.08.2021
Baro Başkanı Özdemir'den Vali Su'ya Ziyaret
Mersin Barosu olağan genel kurulunda başkanlığa seçilen Avukat Gazi Özdemir ile yeni yönetim kurulu üyeleri, Vali Ali İhsan Su'yu makamında ziyaret etti.
Mersin Barosu - 28.05.2021
Mersin'de 17 yaşındaki kızın öldürülmesine ilişkin tutuklanan 7 akrabası hakim karşısında
Duruşmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Mersin Barosu Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Merkezi adına avukatlar ile taraf avukatları da hazır bulundu.
Mersin Barosu - 27.05.2021
Mersin'de 17 yaşındaki kızın öldürülmesiyle ilgili 7 akrabasına dava açıldı
"Biz, olayın namus ve töre saikiyle işlendiğini düşünüyoruz" Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezinden müşteki avukatı Sebahat Gençtarih, AA muhabirine, sanıkların hak ettikleri cezayı almaları için adli süreci yakından takip edeceklerini bildirdi.
Mersin Barosu - 26.04.2021
Mersin Barosu Başkanı Yeşilboğaz'dan, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi.
Mersin Barosu - 10.12.2020
Mersin'de İnsan Hakları Koruluğu Anıtı açıldı
Açılış törenine, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol da katıldı.
Mersin Barosu - 09.11.2020
Mersin'de başkanlar Ata'yı mesajlarla andı
Atatürk'ün hatırasına sahip çıkmanın, bağımsızlığa, vatana, bayrağa, cumhuriyete ve ülkenin bin yıllık medeniyet birikimine Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirdiğini vurgulayan Ercik, mesajında şunları kaydetti: "Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakar gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, vefatının 82'inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve cumhuriyetimizin kurucusu olarak sevgi, saygı ve rahmetle yad ediyoruz. 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı cumhuriyetimizin her bakımdan abad edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal de bu şuurla 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' demiştir. Dolayısıyla Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O'nun 'en büyük eserim' dediği cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; O'nun kendi deyimiyle 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine' çıkarmakla mümkün olacaktır. Atatürk'ün hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, cumhuriyete ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sonsuza kadar milletimizin gönlünde ve zihninde yaşayacaktır." Yeşilboğaz: "Atatürk'ün mücadele ışığıyla yol alıyoruz" Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da Atatürk'ün mücadele ışığıyla yol aldıklarını vurgulayarak, "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, çağdaş ve laik bir uyanışın öncüsü, özgürlüğün ve bağımsızlığın simgesi, emperyalizme karşı bayrak açan büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği yoldan sapmadan yürüyerek, O'nun fikirlerini, ilke ve devrimlerini ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz.
Mersin Barosu - 28.10.2020
Mersin'de başkanlar cumhuriyet coşkusunu paylaştı
Yeşilboğaz: "Cumhuriyet yaşarsa biz yaşarız" Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının karanlığa, emperyalizme başkaldırı, özgürlük, barış ve adalet günü olduğunu vurguladı.
Mersin Barosu - 12.09.2020
Son Dakika: Baro Başkanı Yeşilboğaz: "Mültecilere yapılan insanlık dışı muameleleri dünya susarak izliyor"
Gelen son dakika haberlerine göre Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, 'Uygulamalar Işığında Mülteci Hakları ve Uyum Sorunu' seminerinde, mülteci sorununun küresel bir kriz olduğunu belirterek, "Mültecileri yaşatamıyoruz.
Mersin Barosu - 11.09.2020
Yeşilboğaz: "Hukuk kurallarının uygulanmasını sağlatmak avukatların görevidir"
Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, "Devletin hukuk kurallarının uygulanmasını sağlatmak avukatların görevidir.
Mersin Barosu - 01.09.2020
Mersin'de adli yıl açılışı
Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törende Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.
Mersin Barosu - 29.08.2020
30 Ağustos Zafer Bayramı
Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz da Atatürk'ün, ulusun özgürlüğü ve bağımsızlığı için emperyalist güçlere karşı 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlatmış olduğu milli mücadelenin, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi ile birlikte zaferle sonuçlandığını söyledi.
Mersin Barosu - 30.07.2020
Başkanlardan Kurban Bayramı mesajı
Yeşilboğaz: "Gülüşlerimizin çoğaldığı nice bayramlara" Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ise mesajında, "Bayramları bayram yapan, insanca yaşamayı yaşatacak olanlardır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mersin Barosu Haberleri | Mersin Barosu Haber - Haberler - Mersin Barosu haberleri, son dakika mersin barosu haber ve gelişmeleri burada. Mersin'de Patili Dostların Festivali: Pati Fest.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 23:27:45. #1.16#

title