Menemen Çaltı Mahalle Muhtarının İddiasına Başkan Ergün'den Yanıt Geldi

Menemen Çaltı Mahalle Muhtarının İddiasına Başkan Ergün'den Yanıt Geldi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Menemen Çaltı Mahalle Muhtarı Gürol Kaplan'ın Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinden süzülen atık suyun arıtılmadan dereye akıtıldığı iddiasına açıklamada bulundu.

Menemen Çaltı Mahalle Muhtarının İddiasına Başkan Ergün'den Yanıt Geldi

Oraya gelen suyun tesisin asfaltında biriken ve akan yağmur suyu olduğunu belirten Başkan Ergün, yaşanan olayı iki kelimeyle özetledi; "Şaka Gibi".

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Web TV'de ana haber bültenine konuk oldu. Programda Manisa gündemi yönelik sorulara dobra cevaplarda bulunan Başkan Ergün, Menemen Çaltı Mahalle Muhtarı Gürol Kaplan'ın Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinden süzülen atık suyun arıtılmadan dereye akıtıldığı iddiasına da açıklamada bulundu.

ATIK SUYU DEĞİL, YAĞMUR SUYU

Daha çöp lotlarının bile dolmadığını belirten Başkan Ergün, akan suyun yağmur suyu olduğuna dikkat çekerek," Uzunburun tesislerinin altından arıtmadan suyu dereye akıtıyoruz, dereyi zehirliyoruz, çevreyi zehirliyoruz, hayvanları telef ediyoruz diye haber yapıldı. İlgili daire başkanımız yine gitti. Menemen'deki Çaltı mahallenin muhtarı ne alakaysa. Önce kendi fosseptiklerinden derelerine giden pisliğe baksınlar önce. Ondan sonra gelsin bize laf söylesin. Oraya gelen su, tesisin asfaltında biriken ve akan yağmur suyu. Arıtma ile akan suyun arasındaki kot farkı 15 metre. Daha arıtma çalışmaya başlamadı. Daha çöp birikintisi olmadı ki. Çöp lotları dolmadı. Çöp birikecek. Orası dolacak. O çöpün altına sızıntı birikecek. O biriktikten sonra arıtmaya gidecek. Arıtmadan arıtıldıktan sonra dereye deşarjını su olarak yapacaksın. Lotta daha sızıntı yok. Şaka gibi" dedi.

SİYASİ OLARAK KULLANIYORLAR

Bugünlerde Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik kamuoyunda bu tarz polemikler yaratılmaya çalışıldığını vurgulayan Başkan Ergün, "Maalesef siyasi olarak bunları kullanıyorlar. Gidenleri de biliyoruz. Mahalle muhtarının yanındakiler Yunusemre Belediyesi'nin çöp işlerinde çalışanlar. Bundan bir şey elde edemezsiniz. Bugünlerde bu tür polemikler fazla olmaya başladı "dedi.