Mardin'de Ev Baskınında Öldürülen 2 Kişi AK Partili Başkanın Akrabası Çiktı
Haberler » Güncel » Mardin'de Ev Baskınında Öldürülen 2 Kişi AK Partili Başkanın Akrabası Çiktı - Haber

Mardin'de Ev Baskınında Öldürülen 2 Kişi AK Partili Başkanın Akrabası Çiktı

Mardin'in Dargeçit ilçesinde evlerine düzenlenen silahlı saldırı hayatını kaybeden 2 kişi, AK Parti İlçe Başkanı Beşir Kılınç'ın akrabası çıktı.

Mardin'de Ev Baskınında Öldürülen 2 Kişi AK Partili Başkanın Akrabası Çiktı

Valiliği, İlçesi Saray Mahallesi'nde, Necim Kılıç'a ait eve dün akşam PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Ölen 2 kişinin İlçe Başkanı Beşir Kılınç'ın akrabası olduğu ortaya çıktı.

Kılınç'ın akrabası 70 yaşındaki Necim Kılınç ve kızı 34 yaşındaki Sabahat Kılınç'ın öldüğü, 50 yaşındaki Fatma Kılınç ile 35 yaşındaki Selamet Kılıç'ın yaralandığı olayla ilgili Mardin Valiliği'nce yapılan yazılı açıklama şöyle:

"YARARILARIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR"

"Dargeçit İlçemizde 23/12/2015 günü saat: 20.30 sıralarında PKK/KCK bölücü terör örgütü mensuplarınca Saray Mahallesi Kılıç Sokak No: 6 da bulunan bir aileye yapılan silahlı saldırı sonucu; Necim Kılıç (1945 doğumlu) ve Sabahat Kılıç (1981 doğumlu) isimli vatandaşlarımız hayatını kaybetmiştir. Aynı aileden Fatma Kılıç (1965 doğumlu) ve Selamet Kılıç (1980 doğumlu) ise yaralı olarak kaldırıldıkları Midyat Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişlerdir.

"İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ CANİLER..."

Sivil vatandaşlarımıza karşı insanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz. Sorumlular en kısa sürede yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılacaktır."

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler