Manisaspor'un Yeni Başkanı Emre Hasgör Oldu

Manisaspor'un Olağan Genel Kurulu Tarık Almış Spor Tesisleri'nde yapıldı.

Manisaspor'un Yeni Başkanı Emre Hasgör Oldu

Manisaspor'un Olağan Genel Kurulu Tarık Almış Spor Tesisleri'nde yapıldı. Jet hızıyla yapılan kongrede Emre Hasgör tek aday olarak girdiği kongrede başkanlığa seçildi.

Tesislerin bahçesinde gerçekleştirilen kongreye 825 delegeden 431'i katıldı. Divan başkanlığına eski Belediye Başkanı Adil Aygül seçildi. Kongrede dağıtılan kitapçıktaki bilgilere göre kulübün 2010 yılında 32 milyon 843 bin 956 TL olan borcu 2011 yılı sonunda 30 milyon 893 bin 424 TL'ye geriledi. Kongrede Manissapor'un 2012 yılı mali bütçesi 25 milyon TL olarak belirlenirken, 2013 yılı tahmini bütçesi de 25 milyon 450 bin TL olarak hazırlandı. Genel kurul öncesinde Kenan Yaralı ve Selami Delan ile yeni Başkan Emre Hasgör arasındaki 15 dakikalik görüşme dikkat çekti. Kongrede Divan başkanlığını yapan Adil Aygül'ün tüm ısrarına rağmen konuşma yapan olmadı. Tek başkan adayı olan Emre Hasgör kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. Hasgör, "Bugün burada yaklaşık 30 senelik Manisasporluluğumun en şerefli, en onurlu görevini alıyorum. Manisa halkının ve kongre üyelerinin gücünü alarak karşınıza geldik. Umarım bundan sonraki dönemde yapacağımız hizmetlerle sizin karşınıza çıkacağız. Umarım bizden desteklerinizi esirgemezsiniz. Bizim hep beraber bir bütün olarak bu görevi götürmek zorundayız" dedi.

Daha sonra oylama başladı. Toplam yarım saat süren kongrede 825 üyeden 431'i kongreye katıldı. 431 delegeden 213'ünün oyunu alan Emre Hasgör başkanlığa seçildi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Emre Hasgör, Ersin Öztaş, Murat Kümüştekin, Ömre Yılmaz, Çağrı Tuatay, Ferdi Zeyrek, Yusuf Köseli, Bilge Balcı, Hakan Kadayıfçılar, Yalçın Akgümüş, Ersin Öztaş, Hüsnü Arslan, Mustafa Pekçetin,Gencay Esendağ, Bora Çaylan, Hasan Kaçire. - MANİSA

Kaynak: İHA