Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Manavgat'ta dört farklı noktada orman yangını çıktı. Yerleşim yerlerini tehdit eden yangınlar kısa sürede büyürken TRT Haber muhabiri canlı yayında "İki tane benzin istasyonunun bulunduğu nokta. Yangının daha da büyümemesi için insanlar hortumlarla müdahale ediyor. Vatandaşlar su şişelerine doldurdukları sularla alevleri söndürmeye çalışıyor" dedi.

Manavgat'ın Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, saat 12.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Poyrazın da etkili olduğu bölgede giderek genişleyen alevlere, havadan helikopterle karadan da Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ekipleri ile müdahale edilmeye başlandı.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

Yangının rüzgarın ve çam kozalaklarının etkisiyle büyümesi üzerine kentteki son durum endişe verici bir boyut aldı. Alevler nedeniyle 3 mahalle boşaltıldı.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

Konuyla ilgili olay yerinden ekran başındakilere bilgi veren TRT Haber muhabiri "2 tane benzin istasyonunun bulunduğu nokta. Yangının daha da büyümemesi için insanlar hortumlarla yangına müdahale ediyor. Vatandaşlar su şişelerine doldurdukları sularla alevleri söndürmeye çalışıyor. İnsanların büyük bir kısmı evlerini terk etti. Şu anda Manavgat'ta Side kavşağındayız. Yangın, ana yola inmiş durumda. Ara ara patlama seslerinin geldiğini de belirtmeden geçmeyelim." dedi.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek "Yangının 4 noktada birden başlaması düşündürücü. Turizm tesisleriyle ilgili bir tehlike yok" dedi.

Yangınla ilgili son durumu aktarmak için CNN Türk canlı yayınına bağlanan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise "Yerleşim alanları tahliye ediliyor. Yangına tam anlamıyla müdahale edemiyoruz, havadan çalışmalar var. Can kaybı inşallah yoktur haber alamıyoruz. Yerleşim alanlarına da sıçradı çünkü. Akılalmaz kötü bir tablo var. Neyin içinde olduğumuzu bile fark edemedik." ifadelerini kullandı.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (7)
Ahmet Han:O fidanlar kolay mı yetişiyor. Yerini doldurmamız seneler alacak. Eğer bunu bir insan kasıtlı yaptıysa ALLAH(C.c)'ım onu kahrı perişan eylesin ne dünyada nede ahirette huzur bulamasın inşaAllah.
Nazım :Kundaklama oldugu asikarda bunu yapan ve yapanları manavgat halkına havale etmeleri gerek. Hapis caydırıcı cozum degil. Yazık hem bolge halki hem turizm hem orman hem yasayan canlilar soz konusu. Bu hapisle gecistirilmemeli.
Serkan Baş:Etmiyor işte etmiyor. Ne yaparsak kendimize.
500