Malazgirt Meydanına Dev Alparslan Heykeli

Malazgirt Meydanına Dev Alparslan Heykeli

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Malazgirt Meydanı'ndaki süs havuzunun ortasına dev Alparslan heykeli dikeceklerini açıkladı.

Malazgirt Meydanına Dev Alparslan Heykeli

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Malazgirt Meydanı'ndaki süs havuzunun ortasına dev Alparslan heykeli dikeceklerini açıkladı. Önemli iki projenin üzerinde daha çalıştıklarını kaydeden Çerçioğlu, önümüzdeki günlerde Aydın'ın şantiyeye döneceğini belirtti.

Malazgirt Meydanı'ndaki süs havuzunun ortasına yapılacak olan Alparslan heykelinin minyatürünü makam odasında sergileyen Başkan Çerçioğlu, süs havuzunun ortasında yükselecek anıtın 11 metre yüksekliğinde olacağını söyledi. Malazgirt Meydanı'nın Aydın'ın önemli bir noktası olduğunu dikkat çeken Başkan Çerçioğlu, Aydın'ın en büyük meydanının bir ant ile süsleneceğini ifade etti. Meydanın adına yakışır bir anıt yaptıracaklarını kaydeden Çerçioğlu, anıt ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Aydın'da devam eden çalışmaları da değerlendiren Başkan Çerçiğlu, Sanat Sokağı projesinin tamamlanma aşamasına geldiğini belirterek, "Sanat Sokağı Gençlik Caddesini bambaşka bir görünüme kavuşturacak. Farklı farklı noktalarında yaptığımız çeşitli çalışmalarla şehrin merkezini dağıtmayı hedefliyoruz. İnsanların vakit geçirebileceği sadece bir merkezin olması doğru değil. İnsanlarımız Aydın'ın her noktasında oturup vakit geçirebilmeliler" dedi.

Atatürk Caddesi üzerindeki battı-çıktı projesi içinde çalışmaların başladığını açıklayan Çerçioğlu, önümüzdeki günlerde yer altı otoparkı, battı-çıktı, tren yolunun üstüne kapatma gibi projeler ve yakın bir zamanda açıklayacakları iki ayrı proje ile Aydın'ın şantiye şehrine döneceğini belirtti. - AYDIN