Mahsun Kırmızıgül, hastanede yatan oyuncu Erol Demiröz için kan çağrısında bulundu

Mahsun Kırmızıgül, hastanede yatan oyuncu Erol Demiröz için kan çağrısında bulundu

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, sosyal medya hesabından bir süredir hastanede tedavi gören oyuncu Erol Demiröz için kan arandığını duyurdu.

Usta oyuncu Erol Demiröz, bir süredir Başkent Hastanesi'nde tedavi görüyor. Twitter hesabından paylaşım yapan Mahsun Kırmızıgül, Demiröz'ün acil kana ihtiyacının olduğunu söyledi.

KAN ÇAĞRISINDA BULUNDU

Mahsun Kırmızıgül, Twitter hesabına "Başkent Hastanesi'nde tedavi görmekte olan çok değerli sanatçı abimiz Erol Demiröz için B rh(+) pozitif kan aranmaktadır." notunu düştü.

EROL DEMİRÖZ KİMDİR?

Tiyatro ve sinema oyuncusu olan Erol Demiröz 1940 yılında Diyarbakır'da doğdu. 1952 yılında İlkokul , 1958 yılında ortaokul ve liseyiZiya Gökalp okullarında okuyarak bitirdi. Yükseköğrenimini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi)'inde tamamladı. Askerliğini kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir'de yaptı.

Demiröz, 1961 senesinde Halkevleri Genel Merkezi'nde tiyatro çalışmalarına başladı. 1968 de Ankara Sanat Tiyatrosu (AST)'nda oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol aldı, onlarca oyunu sahneye koydu. Ayrıca, Yılmaz Güney'in "Sürü" filmi başta olmak üzere on beş kadar sinema filmde rol aldı. Türkiye'de ilk televizyon çocuk dizisi olan "Harun" başta olmak üzere, birçok senaryoya da imza attı. "Babalar ve Oğullar" adlı televizyon dizisinde rol aldı. Mahsun Kırmızıgül'ün senaryolarını yazıp yönettiği "Beyaz Melek" ile "Güneşi Gördüm" adlı filmlerde de önemli roller üstlendi. Sanat yaşamını İstanbul'da sürdüren Erol Demiröz, 1977 yılında, "Ulvi Uraz En İyi Yönetmen Ödülü"nü almıştır.

Mahsun Kırmızıgül, hastanede yatan oyuncu Erol Demiröz için kan çağrısında bulundu
YORUMLAR (51)

 • GEÇMİŞ OLSUN:
  vay be. üzüldüm doğrusu. kurtuluş filminde cephede savaşırken ölen oğlunun babasını canlandırmıştı. Allah şifa versin.
 • FEVZİ:
  Vay be sosyal medya fena ajan örgütlenmesine sahipmiş. Yahu bir tane insan evladı çıkıpta geçmiş olsun demiyor. Yok şuralı yok buralı felan.
 • HACI GÜMÜŞKÖYLÜ:
  cebinde yok üç kuruş, unutmuşsun insanlığını, sarı, siyah, kırmızı ayrıştırırsın yarınını
 • FIRTINA 61:
  Mahsun efendi, Diyarbakır HDP binası önünde dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anneler hakkında düşüncelerini merak ediyor bu toplum. . . Bu konuda düşüncelerini söyle de, millette nasıl bir adam olduğunu görsün!!!
 • ...:
  Bir filminde adamın oğullarının biri dagdaydı. Aynı filmdemiydi hatırlayamadım da kuzey ülkelerine de ailelerden birileri iltica ediyordu. Ben annelere yana olduğunu düşünmüyorum. iltica eden taraf olur belki.
 • CAN DEP:
  Mahsunun adam oldugunu biliyorduk bu arada senin adam olmadiginida ögrendik seni hamsi beyinli angut herif..
Tüm 51 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.