Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti - Haberler
Haberi Paylaş

  Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

  Hürriyet - Magazin
   - Güncelleme:
  Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

  Bir zamanlar 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal ile evli olan 70 yaşındaki baterist Asım Ekren, hayatını kaybetti. Sevenlerini ve sanat dünyasını yasa boğan Ekren, 2011 yılında lenf kanserine yakalanmıştı.

  Bir dönem 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın damadı olan Asım Ekren, 2011 yılında lenf kanserine yakalanmış, tedavisi için Kıbrıs'tan İstanbul'a gelmişti.

  70 yaşında hayata veda Ekren'in acı haberini sanatçı Şehrazat, Twitter hesabından şu sözlerle duyurdu: "Uzun yıllardır görüşemedik ama değişen bir şey yok Asımcım. Çok yıllı arkadaşım mekanın cennet olsun, nurlarda yat canım benim. Ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum."

  Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

  Yasa boğan haber sonrası Ajda Pekkan da paylaşım yaptı. Pekkan, "Canım arkadaşım, kıymetlimiz, müzik dünyasında önemli yeri olan değerli müzisyen dostumuz Asım Ekren'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum... Seni hep gülen yüzünle hatırlayacağız. Çok ama çok üzgünüm. Nurlar içinde uyu..." dedi.

  Ali Kocatepe ise sevenlerine sabır dileyerek şunları söyledi: "Güzel insan, İstanbul Gelişim'in müthiş davulcusu Asım Ekren de sessiz sedasız ayrıldı aramızdan. İlkyaz Kocatepe daha 3 yaşındayken tanımıştı Asım'ı. Işıklarda uyusun. Tüm sevenlerine, yakınlarına sabır diliyorum."

  Kerem Görsev ise şöyle konuştu: "Değerli müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetmiş. İstanbul Gelişim Orkestrası Selçuk Başar, Garo Mafyan, Ugur Basar, Atilla Özdemiroğlu efsanevi bir orkestra da çalmıştı. 1980'li yıllarda Ajda Pekkan'a eşlik ederlerdi. Garo Mafyan'i izlerdim sahne arkasından. Allah rahmet eylesin..."

  Asım Ekren, İstanbul Gelişim Orkestrası'nda Garo Mafyan, Attilla Özdemiroğlu, Uğur Başar, Selçuk Başar ile birlikte çalıştı. 1990'lı yıllarda Kültür Bakanlığı'nın "Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda" pek çok müzisyen ile birlikte müzik çalışmalarıma devam etti. 2009 yılında Cengiz Özdemir ve bas gitarist Eylem Pelit ile birlikte modernize edilmiş Türk Halk Müziği ezgilerini enstrümantal olarak yorumladığı "Folkestra" isimli bir grup kurdu.

  Hürriyet / Magazin

  Turgut Özal, Garo Mafyan, İstanbul, Milli, Magazin, Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title