Haberler

  Universal Music Group ve TikTok Arasında Lisans Anlaşması Krizi

  Güncelleme:

  Dünyanın önde gelen müzik şirketlerinden Universal Music Group (UMG) ile popüler sosyal medya platformu TikTok arasındaki lisans anlaşması sona erdi. UMG, TikTok'un ödeme teklifini kabul etmeyerek müzakereleri sürdürmekte ısrar etti. TikTok ise yeni bir anlaşmanın sağlanamayacağını açıkladı. Bu durum sonucunda UMG'ye ait müzik videolarının sesi kapatılacak ve yeni videolar oluşturulamayacak. TikTok, telif hakları konusunda devam eden tartışma nedeniyle platformundan daha fazla müzik kaldırmaya başladı ve popüler şarkıların yüzde 30'unun kaybolabileceğini belirtti. UMC bünyesinde yer alan birçok ünlü sanatçının şarkıları da etkilenecek.

  Dünyanın önde gelen müzik şirketlerinden biri olan Universal Music Group (UMG), popüler sosyal medya platformu TikTok ile gergin bir müzakere sürecine girmiş durumda.

  İki taraf arasındaki lisans anlaşması sona ermişti. UMG, TikTok'un diğer sosyal medya uygulamalarının ödediği ücretin altında bir miktar ödeme yapmak istediği iddiasında bulundu.

  Anlaşma sağlanamadı

  TikTok ise UMG'yi "yanlış bir açıklama" yapmakla suçlayarak yeni bir anlaşmanın sağlanamayacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

  Bu kararın bir sonucu olarak, UMG'ye ait müzik videolarının sesi kapatılacak ve bu parçalarla yeni videolar oluşturulamayacak.

  4 milyon şarkı kaldırılacak

  TikTok, Universal Music Group (UMG) ile telif hakları konusunda devam eden tartışmanın bir parçası olarak, platformundan daha fazla müzik kaldırmaya başladığını açıkladı.

  Uygulama, plak şirketine imza atan sanatçıların şarkılarını zaten sessize almıştı, ancak şimdi aynı şeyi şarkı sözü yazanlar için de yapmak zorunda.

  TikTok, popüler şarkıların yüzde 30'una kadarının kaybolabileceğini söylüyor. Bu da yaklaşık 4 milyon şarkıya denk geliyor.

  Ayrıca bazı sektör tahminleri, TikTok'taki tüm müziklerin yaklaşık yüzde 80'ine kadarının sesinin kapatılabileceğini söylüyor.

  UMC bünyesinde yer alan bazı sanatçılar şöyle:

  Drake, The Beatles, Blackpink, Frank Sinatra, Nirvana, Queen, Rammstein, The Weeknd, The Rolling Stones, Elton John, Eminem, Lady Gaga, Billie Eilish, Justin Bieber, Ariana Grande, Kanye West, Katy Perry, Shawn Mendes, Metallica, Selena Gomez, Kendrick Lamar, Sam Smith, Andrea Bocelli, Rihanna, Post Malone, Taylor Swift, Amy Winehouse.

  Kaynak: Magazinkolik / Magazin

  Sosyal Medya Universal Müzik Teknoloji Magazin Güncel Haberler

  HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

  HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

  Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

  Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

  Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

  Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

  Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem

  Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title