Haberi Paylaş

Nihat Hatipoğlu'na ilk sahurda sorulan soru gündem oldu: Sevip de sevilmemenin günahı nedir?

Magazin Haberleri

Nihat Hatipoğlu'un sahur özel programına seyirci olarak gelen genç bir kadın, "Sevip de sevilmemenin, umut verip yarı yolda bırakmanın günahı nedir?" diye sordu. Soru karşısında birkaç saniye duraksayan Hatipoğlu ise "Kötü niyetle başlanmışsa umut verdiyse günahtır. Öyle ise uzak dur, gerçi 'karpuz değil hocam içini göremiyorum' diyeceksin... Ama bence bir görüşmede bile birkaç soruda insanların karakterini anlamakta zorlanmazsınız" dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na her yıl ATV ekranlarında yayınlanan sahur ve iftar özel bölümleri yayınlanmaya başlıyor. Ramazanın gelişiyle Hatipoğlu'nun sahur bölümü de ekrana geldi. Seyirci olarak gelen vatandaşların soruları ise her yıl olduğu gibi bu sene de gündem oldu.

Sahur programına gelen genç bir kadın ünlü ilahiyatçıya "Sevip de sevilmemenin günahı nedir? Umut verip de yarı yolda bırakmanın günahı nedir?" sorusunu sordu. Vatandaşlardan gelen sorulara tüm içtenliğiyle cevap veren Hatipoğlu ise birkaç saniye duraksadıktan sonra genç kadına cevap verdi.

Nihat Hatipoğlu'na ilk sahurda sorulan soru gündem oldu: Sevip de sevilmemenin günahı nedir?

Hatipoğlu soruya "Kötü niyetle başlanmışsa umut verdiyse günahtır. Ama iyi niyetlidir bakar karakterde farklılıklar vardır senin yolun sana benimki bana diyorsa problem yok. İstismar etmek niyetiyle ise günahtır. Öyle ise uzak dur, gerçi 'karpuz değil hocam içini göremiyorum' diyeceksin... Ama bence bir görüşmede bile birkaç soruda insanların karakterini anlamakta zorlanmazsınız" yanıtını verdi.

Hatipoğlu ve genç kız arasındaki diyalog kısa sürede sosyal medyada gündem olurken yorumlar da beraberinde geldi. Bazı sosyal medya kullanıcılar genç kızın sorusunu ramazan ayında gereksiz bulduğunu belirtti.

Magazin Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (24)

elif yildiz:

Daha hayırlısını yazmıştır Allah sonra çok mutlu olup şükrediceksin inşaallah kızım bak gör

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Onur Yener:

Bunca zaman filörtleşmişsiniz onun günahını sorgulamıyorsun da terk edilince karşı tarafın günahını sorguluyorsun.İslam dairesi içinde yaşamıyorsan günahını sevabını sorun etmemen gerek.

Cevap Yaz13Yayından Kaldır
muharrem Turedi:

Ne müthiş soru.....kanayan yaraya parmak masmış. Birde orucu ne bozar diye var o daha müthiş. AMA KİMSE MERAK ETMEZ ACABA İMANI NE BOZAR DİYE.......

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title