Haber : Müslüm Gürses'in Hayatı Film Oluyor - Haberler

Haberi Paylaş

Müslüm Gürses'in Hayatı Film Oluyor

3 yıl önce hayata veda eden arabesk müziğin efsane ismi Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor. Filmin çekimlerine 2017'de sanatçının ölüm yıl dönümünde başlanacak.

Arabesk müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden, üç yıl önce kaybettiğimiz Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor. Müslüm Baba'nın hayat arkadaşı Muhterem Nur; 'Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar özel bir insan olduğunu ben sağken anlatmamız lazım' diye konuştu.

SENARYOYU HAKAN GÜNDAY YAZACAK

Mine Şengöz önderliğinde proje tasarım şirketi Saatiçerik'in hayata geçireceği filmin senaryosunu ise başarılı yazar Hakan Günday üstlenecek. 'Kinyas ve Kayra', 'Az', 'Daha' gibi birçok romana imza atan Günday'ın iki kısa filmde de imzası bulunuyor.

2012'DEN BERİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLAR

Araştırma ve röportajları gazeteci yazar Gülşen İşeri'nin yaptığı filmin danışman kadrosunda gazeteci Tuğrul Eryılmaz, sosyolog Meral Özbek, psikiyatr Cemal Dindar ve müzik tarihçisi Murat Meriç yer alıyor.

ÇEKİMLERE ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE BAŞLANACAK

2012 yılından beri bu film için çalıştıklarını ve Gürses'in hayattayken bu projeye onay verdiğini dile getiren Mine Şengöz, her şey yolunda giderse filmin çekimlerine 2017'nin şubat ya da mart ayında, sanatçının ölüm yıl dönümünde başlanacağını ifade etti.

Haberler.Com - Magazin

Müslüm Gürses Hakan Günday Muhterem Nur Müslüm Baba Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title