Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim - Haberler
Haberi Paylaş

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

Haberler.com - Emre İliksiz - Magazin
 - Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı tarafından onay verilmeyen metro hattıyla ilgili "Tiyatro oynamaya kalkmasınlar" ifadelerini kullanmıştı. Oyuncu Fırat Tanış'ın "ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif etmesi" nedeniyle gösterdiği tepkiyi İmamoğlu haklı bularak "Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan Sefaköy-Beylikdüzü metro hattıyla ile ilgili açıklamasında "Aynen nasıl 2020'de İstanbul Büyükşehir meclisinde oy birliğiyle tiyatro yaptılar. İstanbul'dan gitsin nasıl olsa Ankara'da onaylamayız diye, otobüs alım onayına el kaldırdılar ya, aynı şekilde burada da tiyatro oynamaya kalkmasınlar." ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu'nun "tiyatro" kelimesini kullanmasını eleştiren oyuncu Fırat Tanış ise sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

Fırat Tanış'ın tepkisini haklı bulan İmamoğlu, "Tiyatro sanatçısı eleştirisinde haklı. Bugünkü açıklamamda İstanbul'daki hizmetleri engellemeye çalışanların yanlışlarını vurgularken "tiyatro yapıyorlar" dememem gerekirdi. Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

Karşılığında Fırat Tanış ise "Sayın Ekrem İmamoğlu gün içinde bir düzenbazlığı anlatırken "tiyatro" sözcüğünü kullanmıştı. Eleştirmiştim. Haklı bulduğunu, özür dilediğini yazmış. Zarafeti için kendisine teşekkür ederim." paylaşımını yaptı.

İmamoğlu ise yanıt olarak "Beraberiz" yazdı.

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

Haberler.com / Emre İliksiz - Magazin

Ekrem İmamoğlu Fırat Tanış Tiyatro Magazin Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

Shef :

Bu özür üzerinden kendince prim yapmaya çalışıyor. Bu kadar açık ve dürüst isen, daha iki gün önce şarkıcının biri hata yapıyor, İnancımıza hakaret ediyor, fakat İmamoğlu: " Bu yapılan yanlıştır, inancımıza hakarettir ", diyemedi. Dine sarılmak için illaki seçimlerin mi gelmesi lazım ?

OKUR:

ya ekrem başkan bide yaptığınız hizmetlerden dolayı haber olunda şaşıralım

Ela Akkaya:

düşünsenize bir başkanınız var bu ülkede ve bir kişiden gelen eleştiriye özür dileyerek hata yaptığını söylüyor ve vatandaştan af diliyor.. mesela yani

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title