Haberi Paylaş

  Doğuş'tan şarkıcı Bilal Sonses'e 5 kuruşluk tazminat davası

  Magazin Haberleri

  Ünlü şarkıcı Doğuş, 'Elin Olamam' şarkısında kendisine ait 'Bunun adına yürek derler' isimli eserini taklit ettiği gerekçesiyle meslektaşı Bilal Sonses'e 5 kuruşluk tazminat davası açtı.

  Türk müziğinin sevilen isimlerden Doğuş ile genç şarkıcı Bilal Sonses arasında şarkı krizi patlak verdi. Doğuş'un menajeri, Sonses'in bir şarkısında kendi sanatçısının eserinden esinlendiğini tespit etti. Konuyu yargıya taşıyan Doğuş, avukatı aracılığıyla dava açtı.

  Şarkıcı Doğuş'un avukatı Eda Salman tarafından İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde "Bilal Sonses'in 'Elin olamam' isimli eserinin giriş ve final kısmıyla, müvekkilime ait 'Bunun adına yürek derler' isimli eserin giriş ve final kısmının birebir olarak kullanıldığı ve eserlerin kalan kısımlarının da benzer olduğunu Doğuş'un menajeri tarafından tespit edilmiştir. Dava konusu eserin benim müvekkilime ait olduğu yedi kişiden oluşan Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) tarafından onaylanmıştır" ifadeleri yer aldı.

  Doğuş'tan şarkıcı Bilal Sonses'e 5 kuruşluk tazminat davası

  Dilekçede davacı ve davalı tarafların konu ile ilgili uzlaşma müzakereleri yürüttüklerini fakat uzlaşmanın sağlanamadığı da aktarıldı.

  Doğuş'tan şarkıcı Bilal Sonses'e 5 kuruşluk tazminat davasıBilal Sonses

  Dilekçede "Davalı Bilal Sonses müzakere süreci biter bitmez 'Elin olamam' isimli eseri kendisine ait Youtube hesabında gizlemiştir. Müvekkilim kendisinden izinsiz bir şekilde eserinin değiştirilmesi sebebiyle büyük üzüntü yaşamıştır. Bu şekilde emeklerinin boşa gittiğini düşünerek manevi zarar görmüştür. Bu yüzden 5 kuruşluk manevi tazminat talep ediyoruz" denildi.

  Doğuş'un avukatı Eda Salman dilekçede mahkemeden eserin dava boyunca her türlü yayın yapan mecralarda yasaklanmasını ve tedbir kararı verilmesini istedi. Ayrıca mahkemenin vereceği kararın davalı Bilal Sonses tarafından Türkiye'nin en yüksek tirajlı 3 gazetesinde yayınlanmasını talep etti.

  Kaynak: Hürriyet / Magazin

  İstanbul Hukuk Doğuş E 5 Magazin Güncel Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım

  Yorumlar (3)

  Jls Kdld:

  Madem açacak tin adam gibi dava açıp gelirini güzel bi yere bagislasaydin

  Cevap Yaz10Yayından Kaldır
  Derviş Hoca ile Vatandaşlık/Güncel:

  Doğuş kaç kuruşluk acaba kalkmış bir de dava açmış?

  Cevap Yaz1914Yayından Kaldır
  Hacer Boyluğ:

  millet can derdinde sen 5 kuruşluk tazminat derdindesin

  Cevap Yaz1916Yayından Kaldır
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title