Haberler

Defne Joy Foster'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu

Güncelleme:

15 ayrı adli tıp uzmanının oy birliği ile kesinleşen raporunda, astımlı Foster'ın ölüm nedeninin; Alkol ile kanında bulunan ilaçların yan etkileriyle olduğu açıklandı.

Defne Joy Foster‘ın ölüm nedeni belli oldu. Adli Tıp’ta 15 uzman oy birliğiyle karar aldı. Kerem Altan için, “yardım bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeme” suçlamasıyla, sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’in ölümüne neden olduğu iddiasıyla açılan davada önemli bir gelişme yaşandı. Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nce görülen dava dosyasına ulaşan raporda, Foster’in kesin ölüm sebebi belli oldu.

RAPOR OY BİRLİĞİYLE ALINDI

15 ayrı Adli Tıp uzmanının oybirliğiyle kesinleşen raporda, astım hastası olan Foster’ın ölümünün, kanında bulunan ilaçların yan etkilerine bağlı olarak, aldığı alkolün kolaylaştırıcı etkisiyle gerçekleştiği vurgulandı. Raporda, “Astım tanısı ile takip edilen, otopsisinde toksikolojik incelemede, kanında 208 mg Etanol, 7.8 mg Sulbuttanol, 1.28 ml caffeine ve 1.72 mg pheniramine bulunan kişinin ölümünün; almış olduğu alkolün kolaylaştırıcı etkisi ile kanında bulunan ilaçların muhtemel yan etkilerine bağlı olarak meydana gelmiş ölüm olarak değerlendirildiği” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler

TIBBEN GÖRÜŞ BELİRTİLEMEZ

Oyuncu Foster’in annesi Hatice Foster’ın, Kerem Altan’ın ambulansı geç çağırarak kızının ölümüne neden olduğu iddiası da raporda desteklenmedi. Erken müdahale edildiği takdirde Foster’ın kurtulup kurtulamayacağı konusunda tıbben görüş belirtilemeyeceği belirtilen raporda, “Bütün acil durumlarda erken müdahalenin önemli olduğu tıbben bilinmekle beraber bu vakada erken müdahale edildiği takdirde kişinin kurtulup kurtulmayacağı hususunda kesin bir görüş belirtmenin tıbben mümkün olmadığı oy birliğiyle mütalaa olunur” denildi.

ALTAN BERAAT ETMELİ

Kerem Altan’ın avukatı Veysel Ok ise, Adli Tıp raporuyla Altan’ın beraat etmesi gerektiğini söyledi. Foster’ın kesin ölüm sebebinin kullandığı ilaçlar ve alkolden olduğunun 15 ayrı doktorun oybirliğiyle kesinleştiğini söyleyen Ok şöyle konuştu: “Bazı yayın organları davayı manipüle edici bilgileri dolaşıma sokuyordu. Müvekkilim Kerem Altan, haksız ve vicdansız bir şekilde, ithamlara maruz bırakıldı.

Adli Tıp raporu bu ithamları ve manipülasyonları kesin bir şekilde ortadan kaldırdı. Bu rapor, dosyadaki ikinci Adli Tıp raporudur. İlk raporda da benzer tespitler yer alıyordu. Dava sürecinde karşı tarafın talebiyle ikinci adli tıp raporu hazırlandı. Bu kez de, Adli Tıp Genel Kurulu’nda 15 ayrı hekimin imzasıyla Foster’in ölümünün alkol ve kullandığı ilaçların etkisiyle gerçekleştiği tespit edildi.”

Savcılığın verdiği takipsizlik kararı üzerine Adalet Bakanlığı’nın talebiyle açılan davada ifade veren Kerem Altan savunmasında şunları söylemişti: “Defne’yle barda tanıştık. Gördüğümde dans ediyordu. Çok sağlıklıydı. Kötüleştiğinde bunun içkiyle ilgili olduğunu düşündüm. Hastalık aklıma bile gelmedi. Kendisi de böyle bir şey söylemedi.

Ayılması gecikince, o zaman telaşlandım ve evin hemen iki yüz metre ötesindeki özel hastaneye koştum. Hastanede personel yoktu. Eğer olsaydı Adalet Bakanlığı beni suçlamak için bahane bulamayacaktı. Daha sonra, ilerdeki bir başka hastaneye gitmemi söylediler. Orada da kimse yoktu. Civardan doktor bulamayınca ailemizin üye olduğu bir sağlık kuruluşundan ambulans istedim. Dans yarışmasına katılan bir kadının böyle bir hastalığı olduğunu düşünemezdim. Savcılık da bütün bu verilere dayanarak takipsizlik kararı verdi.”

Kaynak: Haberler.Com / Magazin

Asliye Ceza Mahkemesi Adalet Bakanlığı Defne Joy Foster Magazin Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

İsrail'de on binler sokaklara indi: Netanyahu hükümetini devirmeden ülke normalleşemeyecek

İsrail'de on binler sokaklara indi: Netanyahu hükümetini devirmeden ülke normalleşemeyecek

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

500

Yorumlar (14)

ADIMI YAZDIM:

ŞU KARININ ÜSTÜNE KAÇ TANE DEĞERLİ VATAN EVLADI HAYATINI KAYBETTİ HEPSİ UNUTULDU BU UNUTULMADI. . .

81
20
yanıtYanıtla
ali:

bu sadece dünya için yaşadı da ondan

yanıt0
yanıt0
osman:

Kurban olduğum. ALLAH IM. iyiki zenginide fakiride Aynı yere gidiyor. . kara toprak. . .

39
6
yanıtYanıtla
nebie riza:

Anne kizi Defneden utanmali

13
26
yanıtYanıtla
ref:

bende senn yaşadıgın hayat cok daha beter değilse günahlarını alıyorum ama cok beter bir hayatım var hem kıskanıyorsun hemde imreniyorsun ama üz kızartıcı hayatından uyanma

yanıt0
yanıt0
YILMAZ:

Ölen ölür kalan sağlar bizimdir

21
13
yanıtYanıtla
ABUZİTTİN:

ULA BU KARI HALA UNUTULMADIMI LO BAŞKA DERDİMİZ YOKMU YASINI CEKEN VARSA O DA ARKASINDAN GITSIN GÜLE GÜLE

18
9
yanıtYanıtla
HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR.:

BU HABERLERİ HALA OKUYAN VARMI YA HERKEZ ÖLECEK SİYASİ Bİ KİŞİ OLSA ANLARIMDA BİLDİĞİN SIRADAN BENDEN ARA DIŞINDA BİR FARKI OLMAYAN İNSAN. YAPICAK HABER BULAMAYIP BÖYLE ŞEYLER YAZMAYI BIRAKIN. ÖLEN ÖLÜR BİZ İŞİMİZE BAKALIM. SONUÇTA HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAK ÖNEMLİ OLAN NASIL YAŞADIĞIMIZ.

13
12
yanıtYanıtla
nebie riza:

bu adama haksizlikDefnenin yaptglari ayip ve sorumsuzluk

8
12
yanıtYanıtla
cemil türk:

bu kız iyibir kız dı diye hatırlıyorum arkadaş ortamı önemli bu kıza ne olduysa arkadaşları yüzünden oldu bütün vebali o ölürken orda olanlarda ne diyelim allah rahmet etsin mekanı cennet olsun. . . .

16
4
yanıtYanıtla
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title