Borçka Belediyesi'nin Nobel paylaşımı olay yarattı! Tarık Mengüç'ü paylaşarak özür dilediler - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Borçka Belediyesi'nin Nobel paylaşımı olay yarattı! Tarık Mengüç'ü paylaşarak özür dilediler

Haberler.com / Ecem Altan - Haberler | Magazin

Artvin Borçka Belediyesi, Twitter'dan 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah'ı tebrik etmek isterken yanlışlıkla Morgan Freeman'ın fotoğrafını yayınladı. Paylaşımın kısa sürede gündem olmasının ardından yeni bir paylaşım daha yapan belediye, bu sefer de şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafını kullandı.

Nobel Edebiyat Ödülü, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya'ya bağlı iki adadan oluşan ve özerk yönetilen Zanzibar'da doğan, romancı Abdulrazak Gurnah'a verildi. Artvin Borçka Belediyesi de Gurnah'ı tebrik etmek istedi ancak büyük bir hata yaptı.

YANLIŞ FOTOĞRAF KULLANDILAR

Borçka Belediyesi, Abdulrazak Gurnah'ın görseli yerine ünlü edebiyatçı Morgan Freeman'ı kullandığı paylaşımında "2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı. Kendisini kutluyor, yeni romanlarını sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Borçka Belediyesi'nin Nobel paylaşımı olay yarattı! Tarık Mengüç'ü paylaşarak özür dilediler

ÖZÜR PAYLAŞIMINDA DA TARIK MENGÜÇ'Ü KULLANDILAR

Yanlış fotoğraf paylaşmaları kısa sürede gündem olan Borçka Belediyesi, Twitter kullanıcılarının uyarısı üzerine yeni bir paylaşım yaptı. Özür paylaşımını eğlenceli bir dille yapmak isteyen belediye, bu sefer de şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafını kullandı. Belediye'nin hesabından yeni yapılan paylaşımda, "Gogel araştırmasında harf hatası yüzünden yanlış foto yüklemişiz. 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah'ı kutluyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Borçka Belediyesi'nin Nobel paylaşımı olay yarattı! Tarık Mengüç'ü paylaşarak özür dilediler

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com - Magazin Haberleri

Haberler.com - Magazin Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (2)
Erdem Özkır:Gogel yazmaya devam edin sonra düşünürsünüz nerede hata yaptığınızı... Cevap Yaz 6 17 Yayından Kaldır
Kadir Buyuk:mesele kişinin yanlış paylaşılması değil mesele google yerine gogel yazılması Cevap Yaz 8 13 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title