Alec Baldwin'in görüntü yönetmeninin ölümüne neden olduğu kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktı - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Alec Baldwin'in görüntü yönetmeninin ölümüne neden olduğu kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

Haberler.com / Ecem Altan - Haberler | Magazin

Ünlü oyuncu Alec Baldwin, film çekimi sırasında kullandığı kurusıkıdan çıkan mermilerle görüntü yönetmeninin ölümüne neden oldu. Yapılan incelemelerin ardından sahne için kullanılan kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktı. Polis şimdi, sette oyuncuya silahı veren yönetmen yardımcısı ve silah uzmanının peşinde.

63 yaşındaki ünlü oyuncu Alec Baldwin, yeni filmi Rust'ın setinde kazayla katil oldu. Oyununun sahne için kullandığı kurusıkıdan çıkan mermiler görüntü yönetmeni Halyna Hutchins ile filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza'ya isabet etti. Kazada Hutchins hayatını kaybederken Souza da hastanede tedavi altına alındı.

Polis sorgusu sonrasında serbest bırakılan Alec Baldwin'e herhangi bir suçlama yöneltilmedi. Mahkeme kayıtlarına yansıyan ifadelere göre, filmin yardımcı yönetmeni sahnede kullanılmak üzere hazırlanan üç silahtan birini Baldwin'e verdi. Güvenli olduğu söylenen silahtan çıkan gerçek mermilerden biri görüntü yönetmeninin göğsüne diğeri de yönetmen Souza'nın omzuna isabet etti.

Alec Baldwin'in görüntü yönetmeninin ölümüne neden olduğu kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktıHalyna Hutchins

Oyuncuya sahne için içi boş olarak silah veren 24 yaşındaki silah uzmanı ve hazırlığı yapan yönetmen yardımcısının isimleri de belli oldu. Silahı hazırlayan kişilerin Hanna Gutierrez-Reed ve yönetmen yardımcısı Dave Halls olduğu açıklandı. Soruşturma kapsamında iki isim de şüpheliler listesinde yer alıyor.

Yardımcı yönetmen ifadesinde Baldwin'e verdiği silahta 'gerçek mermi' olduğunu bilmediğini söyledi. Polis söz konusu silahı ve Baldwin'in kanlı kostümünü delil olarak aldı. Çekimler sırasında kullanılan diğer silah ve mühimmatlara da el koydu.

Alec Baldwin'in görüntü yönetmeninin ölümüne neden olduğu kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

The Santa Fe New Mexican adlı yerel bir gazete büyük bir şok yaşayan oyuncunun ifade vermek için gittiği polis merkezinin önünde gözyaşlarına boğulduğu anlar paylaşıldı. Görüntülerde oyuncunun perişan halde olduğu görüldü.

Alec Baldwin'in görüntü yönetmeninin ölümüne neden olduğu kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

Olay sonrasında sessizliğini bozan Baldwin, ilk açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı. Olayı 'trajik bir kaza' olarak nitelendiren Baldwin, "Eş, anne ve çok sevdiğimiz meslektaşımız Halyna Hutchins'in hayatına neden olan trajik kazayla ilgili üzüntümü anlatacak söz bulamıyorum. Bu trajedinin nasıl meydana geldiğini ortaya çıkarmak için polis soruşturmasıyla tamamen işbirliği yapıyorum" dedi.

Alec Baldwin'in görüntü yönetmeninin ölümüne neden olduğu kurusıkının içinde gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com - Magazin Haberleri

Haberler.com - Magazin Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (2)
Birinci Adem:Diyelim ki alec, silahta gerçek mermi olduğunu bilmiyordu ama neden silahı yönetmene ve yardımcısına sıksın ki? Yoksa yönetmen ve yardımcısı senaryo gereği ölmelerimi gerekiyordu?? DD Cevap Yaz 8 9 Yayından Kaldır
Eclipse Moon34:Sen deme bir şey sahne çekiliyor ve kamera arkası var orada o istikamette herkes olabilirdi saçma sapan yorum yapıyorsunuz Türk filmi çekmiyorlar arka sokaklar değil çektikleri 100 kurşun atılıp ortada bir şey yok değil bu kaza olmuş ve bu olayda o silahlardan sorumlu kişi cinayet suçlusu olarak hüküm giyecek 0 11 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title