Madalyalarını Essen ve Düsseldorf'ta Törenle Aldılar

Madalyalarını Essen ve Düsseldorf'ta Törenle Aldılar

Madalyalarını Essen ve Düsseldorf'ta Törenle Aldılar
Hürriyet - Haberler | Güncel

TÜRKİYE'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu'nda düzenlenen tören, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

TÜRKİYE'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu'nda düzenlenen tören, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende, şehit Emniyet Müdürü Dursun Acar'ın kızı Nisa Esma Nur

Acar'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tevcih edilen 'Devlet Övünç Madalyası' verildi.

Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, burada yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadelede yapılan çalışmaları anlattı. Türk sivil toplum kuruluşu temsilcileri de konuşmalarında darbeyi ve FETÖ'yü kınadı. Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu tören şiir dinletisiyle sona erdi.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Türkiye'nin Essen Başkonsolosluğunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen törende, 15 Temmuz gazisi Harun Özkarcı'ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan 'Devlet Övünç Madalyası' takdim edildi. Özkarcı, madalyasını Essen Başkonsolosu Şener Cebeci'nin elinden aldı. Törene çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. 15 Temmuz 2016 günü yaşananların anlatıldığı törende zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

TÜRKLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Almanya'nın Köln kentinde Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şehir merkezindeki Heumarkt'ta düzenlenen etkinlikte Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin objektiflerine yansıyan fotoğrafların yer aldığı sergi açıldı. UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, fotoğrafları inceleyen Almanlara, FETÖ'nün karanlık yüzünü ve 15 Temmuz'da Türkiye'de yaşananları anlattı. Etkinlik kapsamında şehit fotoğraflarının yer aldığı balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Kaynak: Hürriyet

Manşet Haberler

title