LÜTFULLAH GÖKTAŞ HABERLERİ

Lütfullah Göktaş Haberleri

Lütfullah Göktaş haber, Lütfullah Göktaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lütfullah Göktaş - 20.10.2020
Roma'da "Uluslararası Barış Duası" etkinliği yapıldı
Dini liderler ve temsilciler, etkinliğin son bölümünde birlikte barış şamdanındaki mumları yaktı. Etkinliğe İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio'nun yanı sıra Vatikan'a akredite kordiplomatik ve Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş da katıldı.
Lütfullah Göktaş - 30.8.2020
Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü dolayısıyla dış temsilcilikler kutlama mesajı yayımladı
Aradan geçen sürede Türkiye Cumhuriyeti, sorunların çözümünde diyaloğun esas kılınması yönündeki yaklaşımını muhafaza etmektedir. Bu yaklaşımımız, pek tabii ki egemenliğimizden taviz vereceğimiz yönünde algılanmamalıdır. Cumhuriyetimiz, sorunların hakkaniyet temelinde karşılıklı diyalog ve iş birliği marifetiyle çözüme kavuşturulması çağrısını yinelemektedir. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz'un Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum." Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş da Twitter hesabından, "30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
Lütfullah Göktaş - 15.7.2020
İtalya ve Belçika'da 15 Temmuz törenleri
Türkiye'nin Roma Büyükelçiliğinde Büyükelçi Murat Salim Esenli'nin ev sahipliğinde düzenlenen törene, Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın yanı sıra büyükelçiliğe bağlı müşavirlikler ve ilgililer katıldı.
Lütfullah Göktaş - 19.5.2020
Kaymakam Göktaş'ın 19 Mayıs mesajı
Iğdır'ın Karakoyunlu İlçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Lütfullah Göktaş - 15.5.2020
Eski Halfeli Belde Belediye Başkanı Safa'nın valilikte tehdit edildiği iddiasına yalanlama
Hakkında "terör örgütü PKK üyesi olmak" suçundan çeşitli soruşturma ve davalar bulunduğu için görevden alınan Safa'nın yerine, Iğdır Valiliğince Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Halfeli Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmişti.
Lütfullah Göktaş - 11.4.2020
Vatikan Başbakanı Parolin ile Büyükelçi Göktaş telefonda görüştü
Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Pietro Parolin ile Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Paskalya arifesi öncesinde telefonda görüşme yaptı.
Lütfullah Göktaş - 27.3.2020
Halfeli Belediye Başkanlığı görevinden alınan Hasan Safa tutuklandı
İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca görevden alınan, Iğdır'ın Halfeli Beldesi Belediye Başkanı Hasan Safa, 'PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan mahkemece tutuklandı.Hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında, 23 Mart'ta görevinden alınan, Halfeli Belediye Başkanı HDP'li Hasan Safa'nın yerine, Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş atandı.
Lütfullah Göktaş - 27.3.2020
Görevden alınan HDP'li Halfeli Belediye Başkanı Safa tutuklandı
Hakkında "terör örgütü PKK üyesi olmak" suçundan çeşitli soruşturma ve davalar bulunduğu için görevden alınan Safa'nın yerine, Iğdır Valiliğince Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Halfeli Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmişti.
Lütfullah Göktaş - 27.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında, 23 Mart'ta görevinden alınan, Halfeli Belediye Başkanı HDP'li Hasan Safa'nın yerine, Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş atandı.
Lütfullah Göktaş - 24.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-22
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın koronavirüs salgının son bulması ve hastaların şifaya kavuşması için yayınlandığı genelge doğrultusunda İslahiye'de 91 camide yatsı ezanı sonrası dua edildi. İlçe merkezindeki tarihi Dervişiye Camiinde yapılan duada şöyle denildi: "Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Merkez  Dervişiye Camii Yatsı ezanı Duanın okunması Genel ve detay görüntüler Haber- Kamera:   Kadir ÇELİK- GAZİANTEP-DHA) ================================== Iğdır'ın Halfeli Beldesine kayyum atandı   İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından görevden alınan Iğdır'ın Halfeli Belediye Başkanı Hasan Safa'nın yerine Karakoyunlu ilçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş atandı.
Lütfullah Göktaş - 23.3.2020
Iğdır'ın Halfeli Beldesine kayyum atandı
İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından görevden alınan Iğdır'ın Halfeli Belediye Başkanı Hasan Safa'nın yerine Karakoyunlu ilçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş atandı.
Lütfullah Göktaş - 23.3.2020
Görevden uzaklaştırılan Halfeli Belde Belediye Başkanının yerine Karakoyunlu Kaymakamı atandı
Iğdır'ın Halfeli Belde Belediyesinde terör soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan HDP'li Belediye Başkanı Hasan Safa'nın yerine Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.
Lütfullah Göktaş - 23.3.2020
İçişleri Bakanlığından 8 belediyeye yeni görevlendirme
Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığının 2019/2010 soruşturma sayılı dosyasında "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" soruşturması devam eden ayrıca "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçundan Iğdır 1. Ağır Ceza Mahkemesince 2017/9 Esas Nolu dosyada yargılanması devam eden Iğdır ili Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa'nnı yerine Halfeli Belde Belediye Başkan Vekili olarak Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş getirildi.
Lütfullah Göktaş - 23.3.2020
İçişleri Bakanlığı: 8 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı
Bitlis Güroymak Belediye Başkanı Hikmet Taşdemir hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan soruşturma yürütüldüğü, Iğdır Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa'nın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılamasının devam ettiği, ayrıca aynı suçtan farklı bir soruşturma yürütüldüğü hatırlatıldı. Siirt Gökçebağ Belde Belediye Başkanı Serhat Çiçek hakkında da 'PKK/KCK terör örgütüne üye olmak' ve 'PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapmak' suçlarından soruşturma yürütüldüğü hatırlatıldı.  Açıklamada, söz konusu belediye başkanlarının Anayasanın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47'nci maddesine istinaden İçişleri Bakanlığı'nın 23 Mart 2020 tarihli onayları ile geçici bir tedbir olarak görevlerinden uzaklaştırıldıkları belirtildi. Batman Belediye Başkan Vekilliğine Batman Valisi Hulusi Şahin, Ergani Belediye Başkan Vekilliğine Ergani Kaymakam Vekili  Abdulselam Öztürk, Eğil Belediye Başkan Vekilliğine Eğil Kaymakamı İdris Arslan, Lice Belediye Başkan Vekilliğine Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal, Silvan Belediye Başkan Vekilliğine Silvan Kaymakamı Mehmet Uslu, Güroymak Belediye Başkan Vekilliğine Güroymak Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar, Halfeli Belde Belediye Başkan Vekilliğine Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Gökçebağ Belde Belediye Başkan Vekilliğine Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın'ın görevlendirildiği bildirildi.
Lütfullah Göktaş - 23.3.2020
İçişleri Bakanlığı, 8 belediye başkanını görevden uzaklaştırdı
Belediye Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca, Batman Belediye Başkan Vekilliğine İçişleri Bakanlığınca Batman Valisi Hulusi Şahin, Diyarbakır Valiliğince Ergani Belediye Başkan Vekilliğine Ergani Kaymakam Vekili Abdulselam Öztürk, Eğil Belediye Başkan Vekilliğine Eğil Kaymakamı İdris Arslan, Lice Belediye Başkan Vekilliğine Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal, Silvan Belediye Başkan Vekilliğine Silvan Kaymakamı Mehmet Uslu, Bitlis Valiliğince Güroymak Belediye Başkan Vekilliğine Güroymak Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar, Iğdır Valiliğince Halfeli Belde Belediye Başkan Vekilliğine Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Siirt Valiliğince Gökçebağ Belde Belediye Başkan Vekilliğine Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın görevlendirildi.
Lütfullah Göktaş - 16.3.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan büyükelçilerle Kovid-19 video konferansı
Video konferans toplantısına Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Tahran Büyükelçisi Derya Örs, Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş katıldı.
Lütfullah Göktaş - 6.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
İdlib'de rejim unsurları tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Fatih Kara'nın Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Kockıran köyünde oturan baba ocağına ateş düştü. Çocukları Fatih Kara'nın şehadet haberine Karakoyunlu İlçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş ve askeri yetkililerden alan Nazlı ve Asker Kara çifti, büyük üzüntü yaşadı.
Lütfullah Göktaş - 5.3.2020
İdlib şehidi Uzman Çavuş Fatih Kara'nın ailesine acı haber verildi
Karakoyunlu Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Adem Soylu ve askeri yetkililer, Fatih Kara'nın Karakoyunlu ilçesine bağlı Koçkıran köyüne gelerek, baba Asker ve anne Nazlı Kara'ya acı haberi verdi.
Lütfullah Göktaş - 2.3.2020
Vatikan İkinci Dünya Savaşı döneminin Papası 12. Pius'un arşivlerini erişime açtı
Büyükelçi Göktaş'tan Türk araştırmacılara çağrı Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş da kısa süre önce Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Vatikan'ın İkinci Dünya Savaşı dönemine ait belgeleri araştırmacılara açmasının Türkiye'yi de ilgilendirdiğine dikkati çekti.
Lütfullah Göktaş - 5.2.2020
İtalyan akademisyen Giannotta'nın "Erdoğan ve Partisi" isimli kitabı tanıtıldı
Etkinliğe, Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın yanı sıra diplomasi, iş ve akademik çevrelerden konuklar katıldı.
Lütfullah Göktaş - 30.1.2020
Dünya başkentlerini gezen Ara Güler sergisi Roma'da
Doksan yaşındayken 2018 yılında hayatını kaybeden Ara Güler'e ait 45 İstanbul fotoğraf ve 37 portrenin sergilendiği Trastevere Müzesi'ndeki açılışa, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Roma Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Başkanı Maria Vittoria Marini Clarelli, Roma Belediye Başkan Yardımcısı Luca Bergamo ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile çok sayıda sanatsever katıldı.
Lütfullah Göktaş - 30.1.2020
Ara Güler sergisi Roma'da açıldı
Açılışa ayrıca Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, İtalyan Milletvekili Valentino Valentini, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'nin Başdanışmanı Debora Lepre, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander, Ferrero Roche Türkiye Başkanı Aldo Kaslowski'nin yanı sıra Roma'nın iş ve sanat dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı.
Lütfullah Göktaş - 29.1.2020
Ara Güler Fotoğraf Sergisi Roma'da açıldı
Cumhurbaşkanlığınca, Ara Güler Müzesi ile Arşiv ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle, 2018'de vefat eden fotoğraf sanatçısı ve foto muhabiri Ara Güler'in eserlerini dünyanın önemli kentlerine taşımak üzere gerçekleştirilen "Ara Güler Fotoğraf Sergisi", İtalya'nın başkenti Roma'da açıldı. Londra, Paris, Kyoto ve New York'un ardından 5'inci durak olan Roma'nın tarihi kent merkezinde yer alan Trastevere Müzesi'nde İtalyan sanatseverlerle buluşacak olan serginin açılış törenine, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Roma Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Luca Bergamo, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ferit Şahenk ve eşi Diana Şahenk'in yanı sıra başkentteki, iş, sanat, siyaset ve diplomasi camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Lütfullah Göktaş - 21.1.2020
İtalyan şirketleri Türkiye'de yatırım yapmaktan memnun
Sunuma, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ajansı Başkanı Ermut, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın yanı sıra çok sayıda İtalyan iş insanı ve ilgili katıldı.
Lütfullah Göktaş - 11.12.2019
Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Göktaş, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lütfullah Göktaş Haberleri | Lütfullah Göktaş Kimdir - Haberler - Lütfullah Göktaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lütfullah Göktaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Roma'da Uluslararası Barış Duası etkinliği yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 16:40:22. #1.14#
title