Lüküs Hayat" Müzikali, Yeniden Sahnelenecek

Lüküs Hayat" Müzikali, Yeniden Sahnelenecek

Lüküs Hayat' Müzikali, Yeniden Sahnelenecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Cemal Reşit Rey’in bestelediği, librettosunu Ekrem Reşit Rey’in yazdığı "Lüküs Hayat" müzikali, 6 Kasım Perşembe günü saat 20.00’da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yönetmen Haldun Dormen'in rejisiyle sahneye taşıdığı "Lüküs Hayat" müzikali, yeni sanat sezonunun ilk temsiliyle yeniden sanatseverlerle buluşuyor.

MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, Cemal Reşit Rey'in bestelediği, librettosunu Ekrem Reşit Rey'in yazdığı müzikal, 6 Kasım Perşembe günü saat 20.00'da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Şef Aytuğ Ülgen yönetiminde iki perdelik ünlü "Lüküs Hayat" müzikalinin dekor tasarımı Seyhan Atamer'e, kostüm tasarımı Nursun Ünlü'ye, ışık tasarımı Tarı Deniz'e, koreografisi Serbülent Biçer'e ait. Eserin reji asistanı ise Süleyman Tekin.

Eserde başlıca rolleri; Korhan Dinçer, Neslihan Ulaş, Ayşegül Devrim Serdar, Deniz Karausta, Gökçen Büyükaslan, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç, Melahat Yavuz, Tolga Erden, Seda Yörenç Sönmez, Ufuk Kasar, Gülden Vurandemir, Hasan Berk, Alpay Noyan Özbay, Nihan Evren, Zeynep Özgür Yılmaz, Erdem Özdemir ve Levent Yetkin paylaşıyor.

Eserin konusu

İstanbul Şehir Tiyatrosu tarafından sipariş edilen ve ilk defa Cumhuriyetin 10. yıl kutlamaları vesilesiyle 1933 yılında sahnelenen eser, 1946 yılına kadar yoğun bir ilgi görerek büyük seyirci kitleleriyle buluşmuş, daha sonra 1958-1962 yıllarında tekrar sahnelenmiştir. 1985 yılından bu yana ise kesintisiz sahnelenmeye devam etmekte olan "Lüküs Hayat", dönemi itibariye değişen toplumun batılılaşma ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan gülünçlükleri sahneye taşır. Müzikalde, küçük hırsızlıklarla geçinen Rıza ve Fıstık girdikleri zengin bir konakta kıyafet balosunun içine düşmüş ve balonun en gözde iki ismi olmuştur. Aslında ikilinin içine düştüğü ortam batılılaşma özentisi halktan insanların içine düştükleri durum ile aynıdır. - Mersin

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title